Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy lyukas fogat mindenképp...

Egy lyukas fogat mindenképp ki kell fúrni?

Figyelt kérdés
Találtam egy kicsi kezdődő lyukat az egyik hátsó fogamon, pár nap múlva megyek majd fogorvoshoz de nagyon félek, mindenképp lesz fúrás? :| (És mielőtt még valaki ezzel jönne, minden nap alaposan megmosom a fogaimat.)

2015. márc. 9. 22:19
 1/4 anonim válasza:
29%
Hallottam már olyanról, hogy egy felszíni lyuk begyógyult magától, de ha az orvosnak ezt előadod, kiröhög. Mert ilyen szökőévente fordul elő. Általában továbbterjed, ha nincs betömve, és az sokkal rosszabb, mint a fúrás.
2015. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor gondlom fúrni kell... mennyire fog fájni, rosszabb mint a foghúzás? Fogszabályzó miatt már húzták ki két fogamat fentről, és nem volt kellemes élmény.
2015. márc. 9. 22:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kezdődő lyuk, akkr meg erzéstelenízőt sem kapsz..

Nem fáj.. Kellemetlen,mhogy a szádban vannak, és a hang.. De egyébként semmi extra.


Én is mosom, mégis vannak lyukas fogaim, nem csak ezen múlik..


Azért kell fúrni, mert a szuvasodás elindult, azt a részt le kell szedni a fogról, mert ha ne,, akkro ott tovabb rontja a fogat, ezt a szuvas részt csak mehanikai módszerrel, fúrással lehet eltávolítani. Begyógyulni nem fog, de van amikor annyira kicsi a yuk, hogy nem is tömik be, csak kitisztítják

2015. márc. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem fáj a lyukas fogad, akkor lehet, hogy még érzéstelenítő sem kell, mert a fúrás sem fog fájni, ha mélyebb a szuvasodás, akkor pedig kapsz érzéstelenítőt és nem érzel semmi fájdalmat fúráskor.
2015. márc. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!