Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bajuszgyanta utan kipattogtam,...

Bajuszgyanta utan kipattogtam, mit csinaljak?

Figyelt kérdés

2napja gyantaztam (eloszor eletemben),es elegge kipattogtam..kentem dove testaloloval de nem hatott. Van itthon meg panthenol spray,teafaolaj,betadine..nem tudom ezek segithetnenek-e.(ha nem

Muszaj nem vennek emiatt kulon mas kremet.)

Otletek?felsoroltak kozul valamelyik jo lehet?:(


2015. márc. 10. 07:48
 1/2 anonim ***** válasza:
ne gyantázd..én is kipattogtam tőle, azóta átszoktam az epilátorra attól sosem lett bajom. amúgy körömvirágkrémmel szoktam bekenni utána.én egyiket sem kenném rá a felsoroltak közül. max a betadine-t..bár én meg alkoholos fertőtlenítőt próbáltam régen, és attól még pirosabb lett.
2015. márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hátha még olvassa ezt a thread-et valaki... A gyantától az ember azért pattog ki egy lét nap után, mert a gyantázás során kis mikrosebek könnek létre az ajkak körüli érzékeny bőrön. Ezekbe a kis sebekbe pedig megtelepednek a baktéroumok és gyulladást okoznak, amik ilyen kis pattanás szerű kitüremkedésként jelentkeznek a kitépett szőrtüsző helyén. Szóval a probléma nem az, hogy allergiás lennél a gyantára, vagy a bőröd ne bìrná azt, hanem valószínűleg nem fertőtlenìtetted le előtte és után a bőr felületet kellőképpen, emiatt most begyulladt. Gyantázás előtt bőrradìrozni kell és érdemes vìzben oldott teafa olajjal átkenni egy kicsit a bőr, esetleg valamilyen alkohol vagy fertőtlenìtő is megteszi, ezután rakj rá hintőport, ami feszìvja a nedvességet, és lehetővé teszia gyantacsìk számára a jótapadást. 45°-os mozdulattal, kicsit felfelé ìvelve tépd le a csìkot. Ezt ismételd meg szimmetrikusan a szád 2 oldalán. Csak egyszer szabad átmenni vele, különben károsìtjatjuk a felső hámréteget, és égési sérüléseket okozhatunk, emiatt jobb hideggyanta csìkot használni. Miután végeztél távolìtsd el a gyanta maradványait olivaolajjal, vagy speciális törlökendővel. Utána mosdd le vìzzel és (steril) tiszta papìrtörlővel itasd fel a nedvességet, majd rakj rá egy réteg hintőport és vastagon kennd be neogranormonnal/bepantennel,esetleg körömvirág krémmel, mert ezek nyugtatják és hámosìtják a bőrt. A tünetektől függően szorgalmasan kenegesd 2-3 napig.
2019. júl. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!