Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valamilyen létező mód/keze...

Van valamilyen létező mód/kezelés/akármi pattanások, kiütések, ragyák ellen?

Figyelt kérdés
17/f vagyok már 6.-óta tiszta pattanás az egész testem a hasam, a hátam, a mellkasom, a karom, az arcom és mindenem, most pedig hogy elkezdtem alul borotválkozni ott is kiütések jönnek, csak zsír nélkül, vagy kevesebb zsírral a közepükön, nem tudok semmiféle kezelési módról ez ellen, de már az se számítana ha tömény sósavat kéne végig öntenem a bőrömön hogy elmúljon, mit tudnék kezdeni ez ellen?

2015. márc. 10. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Most mit teszel a pattanások ellen? Ne sértődj meg, de hogyan tisztálkodsz? Pl. a tusfürdő csak ront a helyzeten.

Használj az egész testedre arctisztító zselét, igaz nekem nem volt ilyen súlyos problémám, de bevált, vagy ami olcsóbb: tök sima szappant. Szárít.

Valamint igyál jó sok vizet, és mondj le a csokiról, olajos magvakról, és úgy általában próbáld meg mérsékelni azokat az olajban sült dolgokat amik sok olajat magukba tudnak szívni, pl. sült krumpli.

2015. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pattanásaimat kentem szalicil savval, akneroxiddal, tusfürdővel fürdök minden nap
2015. márc. 10. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján ez inkább allergia lehet. Valószínűleg allergiás vagy valamelyik összetevőre a tusfürdőben. Válts hipoallergén tusfürdőre, és radírozd a testedet. A teafa is jó szokott erre lenni.


Az intim területen pedig egyértelműen irritáció van. Ez a legegyszerűbben úgy tudod elkerülni, ha leradírozod a bőröd borotválkozás előtt, és a borotvát minden alkalommal fertőtleníted. Majd a borotvált felületet bekened valami krémmel (pl bepanthen vagy ilyesmi.)

2015. márc. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!