Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegség, hipochondriába...

Pánikbetegség, hipochondriába estem 3-4 hónapja Minden fajta vizsgálaton voltam és lehetséges bármilyen fajta tünet? Pl most bal oldali zsibbadás érzéseim vannak sajnos.

Figyelt kérdés

Mindig mást éreztem.Vaélamikor azn agyvérzéses témától vagy szívrohamtól féltem.Voltak is pánikrohamaim,de ezen kívül volt már hasi panaszom is,hogy a hasamnál szúrt.Olyankor a ráktól féltem. 21éves élsportoló válogatott atléta vagyok,és teljesen negatív leletekkel.nem tudom hova tenni ezeket a félelmeket.segítene valaki?? ez Pszichés ok miatt van ez a tünet( a baloldali hangyamászásos érzés.mindig csak baloldalt vannak a tüneteim...nyugtasson meg kérem valaki,hogy minden rendben.Most megint az agyvérzésre vagyok ráállva,és parázok,hogy ez annak az előjele.


Vérvétel,kardiológia és egyéb kivizsgáláson ki lehet zárni ilyen dolgokat?



#pánikbetegség #hipochondria #zsibbadásos tünet bal oldalt
2015. márc. 19. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy pánikbetegségről van szó. Az agyvérzés előjeleiről keress rá neten, hogy miket írnak róla, de közel sem csak zsibbadás érzet a tünete. Sőt. Én úgy tudom, hogyha lenne esély agyvérzésre azt látnák dokik vérképből és további vizsgálatokra, pl. akkor mrire küldenének még el. De ahogy írtam biztos, hogy a félelmek generálják a tüneteidet. Keress egy jó szakembert, aki nem csak antidepikkel tömne tele, hanem terápiás beszélgetéssel is kezelne. A sporot ne hagyd abba, az mindenképpen jó erre a szaros betegségre. Illetve ellenőrizd, hogy megfelelően eszel-e pl. fehérje beviteled jó-e, ezt dialetikussal is tudod ellenőrizni.
2015. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt! Jarok pszichoterapiara,csak nagyon az elejen vagyok annak.

Azert felelmetes,mert ilyen hangyamaszasos zsibbadast erzek,de akkor altalaban,ha ragondolok.

Sajnos,ha megnezek valamit a neten,akkor 1tunet 1000 fele betegseg tunete. Helyesen taplalkozom,vitamint,omega3at es mast is szedek.

Probalom magam nyugtatni,hogy csak az agyam szulemenye,csak nehez,mert erzem. Leleteim jok,vervetel,vizelet,kardio...sot a. koleszterinem is,minimalisan kevesebb. Rendszeresen mozgok,miert kene erre gondolmom? :(

2015. márc. 20. 06:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Az agy vbarmire kepes?
2015. márc. 20. 06:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd én nem tudom, hogy mennyit sportolsz, és hogyan étkezel, de az ember sokszor a részletekbe bukik bele, tehát látszólag apróságokba, legalábbis, ha magamból indulok ki. Lehet egészségesen eszel, de mennyire vagy biztos benne, hogy a súlyodnak és a sportnak megfelelő mennyiségű fehérjét eszel-e meg? Szoktad számolni? A fehérjét, azért is írtam, mert a fehérje hiány is okozhat általános tüneteket, illetve mentális betegségeket is pl. pont a pánikbetegséget is.

Egyébként tudom én, hogy szar, sajnos én is benne voltam, illetve vagyok is jó pár éve. Próbálj meg türelmet is gyakorolni, pl. a terápiát is illetően idő kell hozzá, hogy javulást hozzon. Esetleg még amit javasolni tudok, hogy olvass tanulmányokat a pozitív gondolkodás módról és próbáld azokat is gyakorolni.

2015. márc. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1 honapja mostmar nem edzem,es pihentetem a szervezetem,de a fwherje mennyiseg az szerintem normalis.

Mivel napi ket edzesem volt,atletikus testalkatu es vekonyabb,eros tipusu az alkatom. A pszichoterapia biztos jo,sok ido kell hozza,csinalni kell.autogen trening,meditacio stb..nagyon sok mindent probalok,van mikor tobbet,van mikor kevesebbet. Biztos te is tudod,hogy mindig ujabb es ujabb hulye tunet miatt aggodik a panikos,es ezrt nyilvan en is feltem magam. Volt mar mindenfele,amire ra paraztam: sziv,agyverzes,has,gyomor,hasnyalmirigy,pajzsmirigy,legmell, ...sorolhatnam. Es nagyon nehez megnyugodni teljesen,hiszen ha van par napos jo periodusom,akkor belegonsolok,hogy jol erzem magam,es ezert valami uj tunet jon valahonnan.


Nyilvan egy agyverzes lehetetlen az en koromban,foleg ha rendszeres mozgok,vizet iszom,nem dohanyzom,semmi alkohol.


Ezeket a fobiakat kell elengednem valahogy. Neked is volt mar egy nagyon eros fejfajasod,amitol nagyon megijedtel?vagy tunetek?


Vagy te spontan panikos vagy? Mert az en esetem generalizalt,szorongos panik,amiert a tunetek miatt szorongok,amik belelovalnak neha egy ket panikrohamba.


Nagyon kiszeretnek belole jonni,nagy az akarat erom,csak nagyon nehez,mert maris jol erzed magad,valamiert beleesel megint egy rossz gondolatba,ami kivaltja a tuneteket es a panikot. Bocsi,hogy hosszan irok;de szeretnem maximalisan kifejezni magam,hogy jobban megerts es valaszt tudj adni,amelyek nyugtato jelleguek!

2015. márc. 20. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is szorongásos, generált jellegű, de nekem sokszor elmúlt teljesen, volt hogy évekre is, aztán vmi hirtelen újra kiváltotta. Szoktak, illetve voltak nekem erős fejfájásaim, és azok tényleg ijesztőek tudnak lenni. Én még pluszba sajnos dohányzok is, ami miatt szintén paráztam is. A leleteim nekem is jók voltak, szinte mindig, rosszabb esetekben is, kisebb gondjaim voltak, de azok is tényleg csak kisebb gondok voltak, tehát nem olyan, amiből nem lehetne kijönni pl. reflux. Az utóbbi egy pánikosnak elég kemény tud lenni, sokkal erősebbnek éreztem a tüneteit, mint ahogy kellett volna éreznem. Én a frontokra is érzékeny vagyok, illetve nekem volt egy ideig kisebb vérnyomás ingadozásom is, az utóbbiakat is szintén a pánik okozta nálam. A legtöbb roham nálam utazáskor jött elő, de ugye otthon is sokszor rosszul voltam. Engem főleg az utazási problémák viseltek jobban meg. Amiket eddig javasoltam azoknál többet nem igazán tudok még mit írni, én meditáció helyett, mivel hiszek Istenben imádkozni szoktam az számomra szintén sokat segít. Próbálj meg nem félni, lazábban hozzá állni a dolgokba, először csak kis lépésekbe pl. én ugye féltem elindulni az utazás miatt és először csak egy-egy busz megállókat mentem, aztán azt növeltem apránként. Vhogy így kellene a többi félelemmel is tenni, illetve figyelj jobban magadra, a lelkedre, hogy miktől félsz, mert ha szorongsz akkor gondolom te is több dolgot elfojthattál, ami által én pl. sok félelmet nem is érzékeltem, hogy de mitől is félek. Végül nekem hívőként és ezekben a dolgokba Jézus tanításai is sokat segítettek, segítenek.
2015. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A lelki dolgokat és hasonlókat nagyon sokat boncolgatom édesanyámmal,mert ő is benne volt ebe régen,de neki dúrvább volt.

A közlekedésnél nem jelent úgy problémát,hogy ne mennék el A-ból B-be,de van mikor rohadt módon félek vagy rám tör kisebb pánik,de valahogy direkt leküzdöm pl metrón. Ha megyek Keletitől a Déli pu.-ig az néha azért okoz szorongást. Most is valamiért úgy nyom a fejemés szédülök és az arcom is kicsit elvan zsibbadozva,vagy nem is zsibbadozva,hanem inkább tompulva...

Fejfájás nekem is nagyon sokszor volt,szinte a legtöbbször. De sok szívszoríTó érzés,mellkasi szúrás,hasi szúrások és még sorolhatnám. Mindig van valami,amire rá kattanok sajnos.De hiszem,hogy egyszer sikerül végleg kijönni ebből!!Én is sokat imádkozom templomnál,ha arra járok,és meditációkra járok,de akkor teljesen jól érzem magam szinte. Nagyon nehéz ez az egész.Teljesen becsap az elmém,és ijesztget jobbra-balra sajnos.Reménykedjünk,hogy sikerülni fog!

2015. márc. 20. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!