Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlsúlyosan, magas vérnyomássa...

Túlsúlyosan, magas vérnyomással adhatok vért?

Figyelt kérdés
Meg szedtem allergia gyógyszert pollenekre,parlagfűre,de csak nyáron,tavasszal szoktam,szóval utoljára tavaly nyáron szedtem de akkor se rendszeresen,csak amikor rám jött a tüsszögés. Egyébként 109 kg vagyok de már megy lefele mert fogyózok.A vérnyomásom múltkor 130/ valamennyi volt,mert volt orvosi,egyébként szólt a háziorvos,hogy mérjem két héten keresztül a vérnyomásom naponta 3x. Visszavittem neki és azt mondta,hogy nincs gond. Volt 122/60,meg 130 alatt volt mindig. Egyébként sokszor voltam már vérvételen és annyi baj volt,hogy a vérem túl gyorsan alvad meg,de azt mondták ez nem nagy gond.

2015. márc. 22. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Nem adhat:


- Krónikus szervi betegség - szív-, tüdő-, máj- vesebetegségek, epilepszia, cukorbetegség, magas vérnyomás stb.)

2015. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomás csak akkor kizáró ok, ha nincs megfelelően beállítva. A 130 és alatta nem fognak elküldeni. A túlsúlyod sem lesz probléma.
2015. márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én amikor nagyon túlsúlyos voltam 138 as vérnyomással adhattam vért, mondta is ott az orvos hogy 150 ig lehet adni biztonságosan, de ott a pulzus is sokat számít, arra nem emlékszem mennyi a határa. A lényeg az hogy ilyen esetben véradás után ha picit magas az ember vérnyomása akkor rosszul létek könnyen előfordulhatnak, olyankor célszerű 20 percig a közelben maradni hogy ha valami gond lenne akkor időben kapj ellátást.

Ha allergia gyógyszert szedtél akkor kell x idő a kiürülésig de én úgy tudom hogy 4-6 hónap kell rá hogy teljesen kiürüljön a szervezetedből. Véradás előtt úgy is kapsz egy papírt amit ki kell töltened hogy milyen betegségeid vannak, szedsz vagy szedtél-e gyógyszert és hogy mikor akkor ezek alapján az orvos megtudja mondani hogy adhatsz-e vért. Meg ugye ott a véred egy részét beküldik vizsgálatra adás után és ha valami gondod van akkor levélben fognak értesíteni hogy onnantól kezdve nem adhatsz vért ameddig nem kezeltetted ki a problémádat.

2015. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!