Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömágy gyulladásból, gomba?...

Körömágy gyulladásból, gomba? Leszedték a körmöm nost pedig gennyezik? Normális lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most már hónapok óta szenvedek köröm problémákkal.. Decemberben a hideg időben nagyon száraz volt a körömágyam, elmentem műkörmöshöz ő szokás szerint levágta a nem oda illő bőrt, ezután kb. 1 hétre rá be gyulladt a körömágyam.. Januárban bementem a patikába kértem rá valami kenőcsöt (tetran-t kaptam rá) azzal kenegetem naponta többször is. Sajnos semmit nem javult.. Utána pár helétre rá leszedettem arról az újjamról a műkörmöm és elmentem a Sebészetre, ott betadine kenőcsöt kaptam, hogy azzal kenegessem és párakötést rakjak rá, na hát én így js tettem, egyik reggelre ki is tudtam belőle nyomni gennyet, de láttam, hogy még lenne benne, de sajnos utana almát nem jött ki a párakötést ellenére sem. Aztán én hülye, gondoltam jó lesz így és visszamentem műkörmösömhöz és újra raktunk rá műkörmöt... Amikor láttam, hogy kezd lenőni a műkormöm, észrevettem, hogy az egyik fele a körmömnek elvált, szóval valamennyi réteg elvált a körmömtől.. És addig piszkáltam amíg le nen tudtam szedni. Visszamentem ugyanúgy a Sebészetre, ott annyit mondtad idézem "várjuk meg, hogy lenőljön a körmöm". Gondolták akkor majd szép egeszseges lesz a körmöm. (Hozzátenném, hogy ez az újjam, vagyis a középső a másik kezemen lévő újjamnál láthatóan "vastagabb" lett, vagyis szerintem tele van/volt gennyel az újjam!) kb 3hete takarítottam itthon és vegyszerekkel is...ami szerintem befolyhatott a körmöm alá mert ugye ott volt egy lyuk ahogy elvolt válva az egyik része a körmömnek.. Besárgult. Én gennyre gondoltam. Elmentem orvoshoz múlthéten pénteken, ott átküldtek a bőrgyógyászhoz.. Azt mondta le kell szedni, le is szedték (körömgonbára gyanakodtak) azt mondták hosszadalmas kezelés lez utána, de mindneképp le kell szedni.) azóta kétszer is voltam kötözésen, mind a kétszer sírva jöttem el mert annyira fájt. Mai alkalommal mikor leszedték a kötést mondta a doki, hogy váladékozik, vagyis gennyes.. Pénteken kell újra kötözésen mennem, de én nem tudom meddig fogom ezt bírni, nagyon nagyon érzékeny és fáj!

Szerintetek ha gombás lenne a körmöm szabadna ennyire fájnia és váladékoznia??

Mi lehet a teendő ilyenkor? Nem kellene valami antibiotikumot szednem? Vagy tetanuszt kapnom nehog elfertőződjön? Vagy egyáltalán mit tegyek???

Félek, hogy valami baj is lehet belőle! Magyarán be vagyok sz*va nem is kicsit!

Köszönöm válaszotokat előre is!

Üdv: Petra


2015. márc. 25. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem már 2-3 hónapja ilyen a körmöm mint neked,csak a lábamon,hát nekem le sem szedték,pedig besárgult,azt mondták a sebészeten hogy le fog majd esni,hát nem esett le.Ezért meguntam,levágtam,de ugyanigy nőtt vissza,és megvastagodott újra,azóta se csinálnak sehol semmit vele...
2015. márc. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szóval én is kíváncsi vagyok a válaszokra.
2015. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Remélem valaki tud valami bíztatót mondani :)
2015. márc. 26. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!