Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha megrázott a karácsonyfa...

Ha megrázott a karácsonyfa égő, miért nem lett semmi bajom?

Figyelt kérdés

2009 december 25-én történt, tudom, régen volt, de ma eszembe jutott.

Tesóm kérte, hogy igazítsam meg az égőt, be volt dugva, én megigazítottam, de le volt kapcsolva a villany és akkor belenyúltam abba, ahonnan hiányzott az égő. Ekkor éreztem, hogy valami végig futott a testemen, valami zsibbadáshoz hasonló volt vagy már nem tudom, de elég gyors volt. Eldobtam gyorsan és az ujjamon kisebb seb alakult ki. Kicsit fura volt utána, de az elmúlt. Csoda, hogy nem haltam meg, de még kórházba se kerültem. Szerintetek mitől lehetett ez? Miért nem haltam meg? Miért nem lett semmi bajom?



#áram #rázás #karácsonyfa égő
2015. márc. 27. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyira gyenge volt az áram, hogy nem okozott problémát. A gyártó kötelessége (lenne), hogy a szerkezet biztonságos legyen.
2015. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mer' nem vót benne amper
2015. márc. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben elektromosan sorbakapcsolt égők voltak, akkor abban az 1 db foglalatban csak legfeljebb néhányszor 10 V feszültség lehetett. Ha mindegyik direkt a hálózati feszültséget kapta, akkor valóban olyan nagy lehetett az ujjad ellenállása, hogy csak minimális lehetett az áramerősség és csupán felszínes bőrsérülés jött létre. Egyébként az áramütésnél lényeges szempont, hogy a test mely részén fut át az áram, ezért az a veszélyes igazán, amikor a kéztől a testen át a lábakig fut, mert akkor a szív is az útjába kerül és ott megzavarja a szív saját ingerképzését, aminek szívleállás vagy hasonló a köetkezménye.
2015. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, elég érdekes, mert azért elég nagy volt és zsibbadtam is utána egy kicsit. Ám utána néztem és olvastam h kórházba keleltt volna mennem megfigyelésre, de már mindegy, lehetett volna baj utána is, de szerencsére azóta sincs semmi. Akkor már nem is lesz?
2015. márc. 27. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha akkor nem volt bajod mar nem lesz
2015. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!