Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki a DEKRA féle ápolói...

Valaki a DEKRA féle ápolói képzésről tud valamit? Jól hangzik, hogy nyelvet is tanítanak, ingyen és 2 éves munkaszerződést, nulláról B2-re nehéz a német nyelv? Volt, aki ilyen képzést csinált már?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem valami ismert nevű suli eü körökben, mivel 2013 óta megy ez a project. Ha nem sikerül a B2 nyelvvizsga vagy nem dolgozol a képzés után 2 évig, akkor fizetned kell.

Én inkább azt javaslom, hogy jelentkezz egy jó iskolába gyakorló ápoló, majd okj-ra és járj el német tanárhoz mellette. Így legalább nem fogsz stresszelni a nyelvvizsga kényszer miatt. Arról már nem is beszélve, hogy ki tudja milyen helyre visznek dolgozni, milyen alja munkát végezni. Inkább jelentkezz magadtól állásra, magyar kéz még véletlenül se legyen benne! Mert amiben benne van, ott legalább a fele pénz le van nyúlva.

2015. márc. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást!:)


Ha most indult, akkor még nem lehet jó neve, bár ki tudja. Ami bajom, az az, hogy a képzések mindenhol ebben 3 évesek, nyelvet nem tanulhatok mellette és komoly összegekbe kerül. És munkám nem biztos, hogy van vele, így meg adnak valamit.


Itt ami baj a nyelvvizsga kényszer, annyit tudok, hogy 600 órát adnak, az elég meg önállóan és tanárral vizsgázni nem?


Jó gondolat, hogy nem tudni hova visznek dolgozni. Köszi a tanácsot:) De szerződésben vállalják a kötelező nettó bért, és ahogy nézem még ez is sokkal jobb, mint a hazai kilátások sokasága.


Várom a hozzászólásokat, köszi:)


Komolyan gondolkozom ezen, nem tudom hogy kéne.

2015. márc. 31. 14:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Van már szakmád? Ha nincs, akkor tudsz jelentkezni ingyenes képzésre is, én tudok olyan iskolát.

Amikor az első okj-mat csináltam (2 éves felsőfokú logisztika), akkor kötelező volt szakdolgozatot írni és b2 szakmai nyelvből vizsgázni vagy angol vagy német nyelvből. a németesek legalább háromszor futottak neki úgy, hogy előtte minimum középiskolától tanulták. Ezen a képzésen heti 8 órában volt nyelvoktatás. Persze ettől még nem kell feladni, őket igazából nem is nagyon érdekelte az egész. Szerintem, ha kellően szorgalmas vagy és sokat gyakorolsz, akkor menni fog. Egyébként hasonló cipőben járunk, mert én is most kezdem a 0-ról. Ráadásul az eü szaknyelvet, mert a leendő ápoló okj-hez az dukáll.

Az ápolói szakmát pedig úgy tudnád a legjobban elsajátítani, ha hátköznap kórházban lennél, szombaton pedig suliban tanulnád az elméletet. Én is ezt fogom tenni. Így mire végzek, már lesz 2-3 év szakmai tapasztalatom, az osztrákok, németek pedig azt szeretik.

Valahogy nem értem miért éri ez meg a DEKRA-nak. 700 ezret vagy mennyit kifizetnek és még munkát is keresnek. Vagy direkt buktatnak, ahány embert tudnak vagy pedig a jövedelem nagyrészét lenyúlják. Vagy a legpozitívabb gondolatom: kell a németeknek (mivel a cég német) az ápolói utánpótlás, mert náluk nem sokan akarnak annak tanulni. Kihasználják a magyarok rossz anyagi körülményeit és kicsábítják a fiatal, szakképzett munkaerőt. Ráadásul öregedő társadalmuk is van.

2015. ápr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsónak is köszönöm a hozzászólást, ebből is tanultam:)


Tudom, hogy a német kissé nehezebb, mint az angol, de nagyon sokat akarok vele majd foglalkozni, úgy 2 órát naponta minden oktatás felül biztosan, plusz házikra időt hagyok. Ebből csak lesz egy B2:DDD Engem érdekel, mert a jövőm lenne, sok erőt beleadva menni fog:)Én még csak ismerkedem a nyelvvel, de majd jön az egészségügyi is, bár az könnyebb, mert angol-latin hasonló ebben szerintem:)


Én is akarok majd mellette szakmában dolgozni, így fejlődöm majd és tanulok belőle, jó gondolatod nagyon:)


A DEKRA álláspontján é is gondolkoztam, igen sokat, szerintem megéri nekik, mert 2 évig lecsípik a hasznot maguknak. Buktatni nem érné meg, mert nem lenne munkásuk, és ha valaki így-úgy de ezt akarja, akkor meglesz a szakmája, és sajnos amúgy is fizetős lenne sokaknak, de így van esély nem azonnal kifizetni a képzést, hanem munkával kiváltani. Szerintem a pozitív gondolatod lesz a nyerő:)


Várom a további hozzászólásokat, eddig nagyon tanulságos volt:)

2015. ápr. 6. 17:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még nem szóltam hozzá a kérdéshez, egy másik 64 %-os vagyok. Én is érdeklődtem az iskolától és szeptemberben indul új csoport.
2015. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyukám április óta ott dolgozik.
2015. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!