Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet a néha-néha...

Mitől lehet a néha-néha visszatérő, nyugalmi állapotban jelentkező nehézlégzés?

Figyelt kérdés

Néha azt veszem észre, hogy még nyugalmi állapotban is nagyokat kell lélegeznem, mert különben nem jutok elég oxigénhez. Ilyenkor van, hogy kicsit szellőztetek, hátha csak nem elég friss a levegő a szobában, de ez általában nem segít. Nem olyan vészes, hogy fulladnék, de azért kellemetlen. És mint mondtam, csak néha-néha jön elő, bár átlagban kb. heti 1x mindenképp tapasztalom. Nem fáj a tüdőm, nem köhögök, semmi ilyesmi, csak a mély lélegzetek.


Nem igazán sportolok, csak amennyit tesiórán muszáj, nagy ritkán tornázom itthon (bár nyáron, ha több időm lesz, tervezem a rendszeres sportot). Van egy kisebb súlyfeleslegem is, de nem vagyok egy tehén. De azért lenne mit leadnom.


Mitől lehet a nehézlégzés? A túlsúly és a kevés mozgás okozhatja? Életmódváltás segítene rajta?


Köszönöm a segítséget!

18/l



2015. ápr. 5. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire van benne de az biztos, hogy a keves mozgás és a túlsúly kockázatot jelent. Hajlamos lehetsz magas vernyomasra és következményeire. Az életmódvaltassal jo eséllyel ez a gond is megoldódik és hosszú távon szinten jot tesz ha a "felesleges" kockázatot eltunteted a magas vernyomasra.
2015. ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Enyhe pánikroham is lehet.
2015. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
menj el mielőbb orvoshoz! tényleg lehet pánikroham, szívbetegség, asthma, ilyesmik..jobb hamar kideríteni.
2015. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia!Nekem dettó ugyanez van. Nyyugalmi állapotban szokott előjönni. Kb. 3-4 hónaponkát fordul elő nekem 2-3 szor. S
2015. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!