Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bajom lehet az áramütéstől?

Bajom lehet az áramütéstől?

Figyelt kérdés
A laptopomat töltöttem, feltöltött, kihúztam és a töltő azon része, amelyiket a laptopba kell dugni, icipicit megrázott, ahogyan hozzáértem. Lehet bármilyen bajom belőle?
2015. ápr. 5. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
19VDC - , ártalmatlan, kb 9 mA ért.
2015. ápr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Semmi bajod nem lesz.

engem a 230 csapot meg picit lezsibbadtam tőle meg 1 napig fájt a fejem, de az orvosok is mondták hogy túl fogom élni aznap haza is engedtek de csak kísérővel mivel fájt a fejem meg szédelegtem ami sajnos ezzel járt, de egy nagy alvás segített rajtam legalább.

2015. ápr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Trauboy válasza:
Engem régebben a karácsonyfa égő csapott meg! Kb 5 másodpercig rázott az áram! Nem lett semmi bajom!
2015. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

Csak amiatt aggódtam, hogy olvasgattam, bármikor jelentkezhet vérrög, bár reméltem/gondoltam, hogy egy ennyitől nem nagy rá az esély.:)

2015. ápr. 5. 22:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Anyitól semi bajod nem lesz. Ha meg fiatal vagy még kisseb az esélye. Bár az áramütés nagyon sunyi dolog. Hallotam olyan esetet aki akor halt meg amikor kifelé jövet a kórházból elment wcre.

Engem is rázot már meg párszor áram, 220-110 mikor szerelgettem :)

2015. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez viszont egy olyan lecke volt aminek következménye nem volt, csak tanulsága. Épp ma szereltem villanyt egy ismerősnél és le akartam tesztelni hogy világítani fog -e az izzó a két csupasz vezetékkel (azaz nem szakadt -e a két drót). Fázisceruza világított, tehát azt gondoltam minden ok. Odatettem az izzót, az pedig szétrobbant a kezemben. Nem lett bajom de azóta még jobban tisztelem az áramot és tudom hogy nincs olyan hogy biztos tudás. Szóval mindig kezeld úgy a szabad érintkezős fogyasztókat mint potenciális veszélyforrást, ne becsüld le őket. Akkor rendben leszel.
2015. ápr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gondolom a kórházas esetnél az illetőt nagyobb áramütés érhette.
2015. ápr. 5. 23:09
 8/9 anonim ***** válasza:

"Anyitól semi bajod nem lesz. Ha meg fiatal vagy még kisseb az esélye."

Egyébként pont fordítva van, az idősebb ember testének az ellenállása sokkal nagyobb. Ők bírják jobban.

2015. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát fiatal vagyok, de köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)
2015. ápr. 5. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!