Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Háziorvos vizsgálatért kérhet...

Háziorvos vizsgálatért kérhet el pénzt?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mesélte, hogy kis faluban élő nagymamájától a háziorvos pénzt kért különböző vizsgálatokért. Kérdezősködtem egy kicsit és kiderült, hogy több embertől is kért pénzt , leginkább idősektől.

Mindezt rendelési időben, nem magán rendelésen.

Néha ad számlát néha nem...

Ez törvényes?


2015. ápr. 8. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bizonyos vizsgálatok amiért kérnet pénzt, pl jogosítvány alkalmassági, vagy munka alkalmassági vizsgálatokért. Erről szigoruan számlát köteles adni. De hogy az idősektől mire kér pénzt azt nem tudom.
2015. ápr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem, de tudja jól, hogy a kiszolgáltatott, vagy épp benne bízó idős nénik nem fogják feljelenteni ezért.
2015. ápr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek van igaza. Vannak olyan vizsgálatok, amelyekért pénzt kell kérnie. Az enyémnek még a rendelő ajtajára is ki van függesztve, hogy melyek ezek a szolgáltatások.
2015. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem ilyen vizsgálatokért kér pénzt. Injekciókért stb. Ezek szerint nem tehetné. Köszönöm a válaszokat, fel fogom világosítani a nagyit és a barátnőit.
2015. ápr. 8. 12:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos gyógyszerek/injekciók nem támogatottak ès fizetősek. Szóval továbbra is elkèpzelhető, hogy jogos a pènzkèrelem, ezèrt kène utánanèzni a dolgoknak vádaskodás előtt, mert visszanyalhat a fagyi...
2015. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mikor anyum injekciózták neki is fizetni kellett érte.
2015. ápr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A nem kötelező oltások, bizonyos injekciók is fizetősek. Ezekért jogosan kér pénzt.
2015. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem vádaskodok, pont azért tettem fel a kérdést, hogy ne mondjak nekik hülyeséget. Nem csak injekciókról van szó. Bedugult fül megvizsgálásáért is fizetnie kellett az egyik néninek.

Amiért jogosan kér arról ad is számlát... de feltűnően sok dologért kell neki fizetni. Új orvos, és amiért a réginek nem kellett fizetni, neki azért is kell. Ez akkor is furcsa.

2015. ápr. 8. 13:02
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
a vidéki háziorvosok hallatlan, amit megengednek maguknak, én már egyet feljelentettem, de sok eredménye nem lett. amolyan tipikus magyar eltussolás: nyomozás megszüntetve, etikai fegyelmi lezárva, kész, nem történt semmi, mindenki rosszul tud mindent, sőt képzelegnek. ennyi. .sajnos a mai orvostársadalommal szemben nem tudsz mit tenni, és úgy van ahogy mondták, egyszerűen ki vagy szolgáltatva, szóval nem is ajánlatos nagyon cseszegetni őket, még akkor se ha igazad van, mert aztán az első alkalommal keményen megbosszulják. várj egy 200 évet kb aztán talán itt is változik vmi.
2015. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!