Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szájszárazság lehet az...

A szájszárazság lehet az alacsony vércukorszint jele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

31 hetes terhes vagyok, és a vércukorterhelésem pont a határértékre esett, ezért olyan diétát írtak elő amitől folyamatosan remegek, izzadok, annyira éhes vagyok.A szám állandóan ki van száradva akármennyit iszom.

Összefüggésben lehet a két dolog egymással?


2007. nov. 1. 06:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony vércukor szint nem jár szájszárazsággal pont ellenkezőleg a magas vércukor szint jár azzal, mint a gyakori wc-re járás is. Ha diétát írtak elő akkor magas a vércukor szinted és probálják rendbe hozni. Kevesebb szénhidrátos ételt írtak elő gondolom. A remegés az a vércukor szint leesését jelzi de valószínűleg azért esik le a vércukor szinted, mert a diéta miatt nem viszel be annyi szénhidrátot mint előtte.

Ne aggódj ez a diéta sajnos ezzel jár :( Én tudom a párom is cukros :( Ehetsz többször de mindig nézd meg mit eszel. Ne vigyél be sok szénhidrátot, mert akkor csak növeled a cukorszintet. Nem tudom milyen diétát írtak fel így nem akarok okoskodni de javaslom probáld meg betartani, mert a terhesség alatt előjött cukorbetegség nem egyszerű.


Sok sikert.

2007. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp komolyan tartsd a diétát és olvass a terhességi cukorbetegségről! Igyál nyugodtan, amennyi jólesik, ha az orvos mást nem mond (pl vizesedés miatt). Akkor se ess pánikba, ha esetleg az inzulinig is eljutsz (nekem is kellett, túl lehet élni) - a baba miatt!!
2007. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!