Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet tüdőgyulladás?

Ez lehet tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés
Szombaton kezdődött az egész hőemelkedéssel, majd jöttek a tipikus megfázós tünetek. Gyengeség, levertség stb. Elkezdtem köhögni is és orrom is folyik. Ehhez a mai napon elég éles mellkasfájdalom társult. Eleinte csak akkor vettem észre ha úgy feküdtem, vagy evés közben, meg persze köhögéskor. Most viszont szinte folyamatosan érzem. Tudom, hogy orvos tud csak biztosat mondani, de hátha valaki tud segíteni, esetleg tapasztalattal.

2015. ápr. 9. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
A tüdőgyulladás nem feltétlen, sőt ritkábban jár mellkasi fájdalommal, de lehet, hogy ez van kialakulóban. Sokszor a tüdőgyulladás úgy zajlik le, mint egy megfázás, ha nem túl gyakori, észre sem veszed a különbséget. Tüdőgyulladásnál a köhögés legtöbbször hurutos és nem száraz. Ebből meg tudod ítélni. Ritkább esetben nyirokcsomó duzzadással is járhat, de a sima megfázás is, szóval ez nem utal rá, csak mondom, hogy ha véletlen lenne, ne ijedj meg! :) Orvoshoz nem szükséges menni (csak ha igazolás kell iskolába/munkahelyre), elég ha kipihened magad, teázol, ha dohányzol, azt csökkentsd minimálisra (ez változó, mert ritka esetben jót tesz..de ez tényleg ritka, te érzed), és a lázadat nem kell feltétlenül elmúlasztani (csak lassabban gyógyulnál).
2015. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak az izmok fájnak a sok orrfújástól és köhögéstől, de menj el a háziorvoshoz, hogy meghallgassa a tüdődet és akkor kiderül, hogy van-e valamilyen komolyabb baj.
2015. ápr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!