Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen élettani hatásai...

Milyen élettani hatásai vannak a sztómának?

Figyelt kérdés
Mitől van szükség ilyen beavatkozásra? Gondolom rontja az életminőséget, de rövidíti az életet is, vagy ugyanolyan hosszú életet lehet élni? Fertőző, ha az ember ugyanabban a kádban fürdik, mint akinek sztómája van?
2008. aug. 27. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
végbél daganatainál pl. Csak emiatt nem élnek rövidebb ideig, csak nyilván kicsit macerásabb a dolog.. Fürdéshez lehet ráragasztani egy kör alakú, körbe öntapadós nejlont, ami véd a fertőzésektől. Így akár strandolni is lehet, én már láttam ilyet.
2008. aug. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Élettani hatásit had ne soroljam. Sok van. Miért lehet erre szükség? Rákos bélelhalás, bélcsavarodás és colitis ulcerosa, chron betegség következtében elhaló bélszakaszok miatt. Elég sok oka lehet. Az élet minőséget természetesen rontja és nem tesz jót az életkilátásoknak sem. Már pedig ez az alapbetegségtől függ. Lehet vele viszont teljes életet élni. Fürdésnél nem lehet gond, mert a sztomás betegek nem vehetnek forró fürdőt. tisztálkodásra a zuhanyozás ajánlott nekik. és nem járnak termál fürdőkbe sem. Nem tudom ez utóbbit miért kérdezted. De remélem a válasz kielégítő volt.
2008. aug. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

S amit az előttem válaszoló írt így is van. fürdéshez tényleg van egy védőnejlon. De ettől még nem tesz jót ha áztatják.

Szóval tudnak teljes életet élni, még strandolni is ha kedvük tartja és állambácsi nem veszi el tőlük a megfelelő támogatást. Ugyanis a sztomazacskók és egyéb eszközök nem olcsók. S elég minimálisat tudnak megvenni belőle támogatással. A többit horribilis összegért kell megvenni ha véletlen nem volt elég és elfogyott.

2008. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem pontosan fogalmaztam, igen többek között termálfürdőkre gondoltam, medencékre.köszönöm a válaszokat
2008. aug. 27. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én már láttam olyat termálfürdőben, h le volt ragasztva az illetőnek egy kb. 4 cm átmérőjű, átlátszó nejlonnal - ez nyilván direkt erre a célra tervezett cucc. Ha szabad megkérdezni, miért érdekel ez téged ilyen részletesen?
2008. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a közei baráti körben erre kerül a sor, és igaziból kiváncsi voltam a részletekre.
2008. aug. 27. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!