Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes gázmaszkot...

Szerintetek érdemes gázmaszkot hordani bringázáshoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék bringával suliba járni de nem engedik mert egy kicsit asztmás jellegű tüneteim vannak, és elvileg Bp.-en nagy a szmog...

2015. ápr. 11. 20:23
 1/6 anonim válasza:
Most az a kerdes h gazok-e a szuleid emiatt, vagy tenyleg fontolora vetted h veszel egyet :D :'D
2015. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha elkerülöd a legforgalmasabb részeket és csak olyan gyorsan mész, hogy a légzésed megegyezzen azzal, amit sima sétálás közben csinálsz, akkor tulajdonképpen fölösleges. Tizenéves koromban nekem is voltak enyhén asztmatikus tüneteim, de semmi problémát nem jelent a budapesti levegő.


Ha úgy érzed, hogy szeretnéd, akkor persze nyugodtan hordhatsz, de bringázás közben éppenséggel kevesebb káros anyag kerül a tüdődbe, mint ha autóban ülnél (magasabban van a fejed, kvázi a durvább szmogszint fölött, és nincs utastér, amiben megálljon a szennyezett levegő). Arra viszont figyelj, hogy ha szakállad van, akkor nem feltétlenül zár körben rendesen, illetve hidegebb időben a szemüveg is probléma, mert az orrod körül elkerülhetetlenül ki fog jönni némi levegő, ami bepárásítja a lencséket.

2015. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2015. ápr. 11. 20:47
 4/6 tamasmester válasza:
A gázmaszk nem praktikus bringázáshoz. Rossz a kilátás. Ráadásul irritálja a közlekedés többi résztvevöit. Nem praktikus, merta gázmaszkokhoz spéci szüröbetét való. Miféle gázt szürjön ki? Ráadásul rendszeresen cserélni kell a betétet. Neked inkább egy porvédö álarc kéne!!!
2015. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A pormaszk nem sokat ér ilyen felhasználási területen, aktív szűrős, munkavédelmi maszkok között érdemes nézelődni (természetesen nem teljes fejet lefedő darabokra gondolok). Sokkal olcsóbbak, mint a kifejezetten bringázáshoz gyártott dizájnermaszkok és ráadásul a szűrőjük is jobb, plusz a kötelező hitelesítés miatt pontosan lehet tudni, hogy mit képesek kiszűrni, ami nem mondható el a direkt kerékpáros maszkok többségéről.


(második válaszoló voltam)

2015. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nagyon kedves édesanyádtól hogy ennyire aggódik az egészségedért, de mint meteorológus kijelenthetem hogy teljesenen fölösleges. Akarhogyan jársz iskolába, érinteni fog a budapesti szmogszennyezés. Ez már a túlaggodas határait súrolgatja. Szerény véleményem szerint, még jót is tesz ha kerékpárral mész, mert egyenletes tempóval mehetsz, ami erősíti a tüdőt és a szívet, és az egész immumrendszernek jót tesz az egyenletes kis erőkifejtés. És az enyhe aszmanak is, ha érzed hogy rád jön a roham, picit pihenj le, és sprezz egyed, csinálj pár karkorzest, és pár perc után mehetsz is tovább. És hidd el, kerékpár útjaid száma fordítottan aranyos az aszmarohamaid számával! Nagyon tudom ajánlani a kerékpárral való közlekedést, én is mindennap azzal járok (gazmaszk nélkül, nulla aszmarohhamal, pedig gyermekkoromba gyakran megesett velem)

Üdv, jó utat kívánok, ha teheted válaszd a kerékpárutakat!

2015. ápr. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!