Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogi úton lenne érdemes...

Jogi úton lenne érdemes eljárni szerintetek?

Figyelt kérdés
Az van, hogy használtam egy hajnövesztőhabot, ami azt ígéri, hogy új hajszálakat növeszt, de csak addig míg kened vele a fejed, ha nem kened, kihullanak egy idővel. Nos 3 hónapos kúrán majdnem túl voltam, és tényleg sok új hajszál nőtt ki csodálkoztam is, de már az elején mondjuk használtam a szert 4-5 napra rá éreztem egy furcsa jelenséget. 28 éves vagyok, és jó magam nem tudok választ találni mi másért történhetett ez velem. A Reggeli merevedések teljesen kimaradtak. Nem kívántam a szexet. Konkrétan eszembe se jutott annyira. Ha szexuális kapcsolatba kerültem egy nővel, merevedésem pillanatokon belül elillant... utánna olvastam, és mások is tapasztaltak ilyet és osztották meg élményüket a neten. mióta abba hagytam, ez változott. kb 1 hét utánn már újra voltak spontán merevedéseim, reggeli merevedések is vissza jöttek, stb. Viszont Most úgy érzem, hog újra lezuhanhatott a tesztoszteron szintem, és elfogok menni kiviszgáltatni. Ha a teszt alátámasztja hogy alacsony a tesztoszteron szintem, (ÉS ITT A KÉRDÉS) Jogi úton megtámadhatom a céget? Mert én nem tudok más okot mondani arra, hogy miért történik most ez és előtte soha sem volt ilyennel gondom... értelmes válaszokat légyszíves.

2015. márc. 29. 08:05
 1/2 anonim ***** válasza:

NEm hiszem, hogy bármi alapod is lenne a cég ellen elárni.


Az, hogy neked problémáid voltak/vannak, nem bizonyítható, hogy ettöl a szertöl. Ehhez ugyanis nem elég, hoyg te ezt érezted, meg valahol hallottad, hogy másnak is volt hasonló gondja. Ezt elöször kísérletekkel kellene bizonyítani, és ahhoz komoly feltételek vannak, hogy figyelembe lehessen venni.


Emellett azt is tudni kell, hoyg ha egy céget perelsz, a perköltséget a vesztes félnek kell fizetnie, ami a per tárgyának értékén alapul. Ez ebben az esetben nem az egy-két csomag hajnövesztö ára lenne, hanem az adaott idöben forgalomban lévö összes termék, ami több millió/milliárd lehet - és az ennek alapján kiszabott perköltség is igen magas összeg lenne.

2015. márc. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Meg hát ugye az sem mindegy, hogy vajon a termék használati utasításában, az apró betűs résznél nincs-e benne, hogy a szernek potenciacsökkentő hatása lehet.


Namost ha nincs benne, és mégis ezt okozza, azt laborkörülmények között egyébként lehet vizsgálni, de rettentő költséges, és nyilván sem a labor, sem a cég nem fog rá áldozni.

Amit tehetsz (nagyon-nagyon-nagyon hosszú folyamat ám, évekig is simán elhúzódhat), az az, hogy küldesz a gyártónak (ha nem azonos, akkor nem a forgalmazónak, ez fontos!) egy levelet, melyben megírod a panaszod, és megvárod a választ. A cég valószínűleg tagadni fogja (mi mást tehetne), hogy a termékben van a hiba, erre te kérhetsz laborvizsgálatot, erre ők el fogják mondani, hogy minden engedélyt megkapott a termék, erre te kéred, hogy akkor az ezzel kapcsolatos orvosi költségedet szíveskedjenek legalább megtéríteni, mert te majdnem biztos vagy benne, hogy a szertől esett le a libidód, erre ők nemet fognak mondani, erre te el fogod mondani, hogy ebben az esetben jogsegítséget fogsz kérni, bár ettől nem fognak beszarni.

Ekkor keresel egy ügyvédet, aki küld nekik egy levelet, melyben elmondja, hogy neked valóban van ez a panaszod, és azt szeretnétek, hogy ha nem kéne jogi útra terelni ezt a dolgot, nyilván te vagy az egy a millióból, és akkor jó esetben kapsz valami kártérítést, aminek egy részét leszurkolod az ügyvédnek.

Rosszabb esetben hitelrontásért beperelnek a 'csába, és a gatyádat ráfizeted.


Vagy:


Összeszeded az összes panaszost a termékkel kapcsolatban, és közösen keresetet nyújtotok be, melyben kéritek, hogy végezzék el a szükséges vizsgálatokat, és akkor, ott, úgyis kiderül, ha van valami bibi a cuccal.


Vagy:


Tojsz az egészre, és megspórolsz magadnak rengeteg időt, és pénzt, és nem használod tovább a terméket.

2015. márc. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!