Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történne, ha egy ép,...

Mi történne, ha egy ép, látó/beszélő ember mondjuk egy évig nem nyitná ki a szemét/nem beszélne?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de felvetődött bennem.


Letelne az év ugyanúgy tudna beszélni, mint előtte, és ugyanúgy látna, mint előtte?

Vagy lenne baja abból, hogy hirtelen ugye kinyitja a szemét/megszólal?


Köszönök minden választ! :)


(ja, és lehet a témakör is rossz, mert nem túl komoly kérdés ahhoz, hogy ideírjam, de nem baj)



2015. ápr. 16. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ez érdekes kérdés, szerintem mindenképp visszafejlődik vmi.

én többször éltem külföldön, és volt, h hónapokig szinte egyáltalán nem szólaltam meg magyarul, és észrevettem, hogy utána rosszabbul fejeztem ki magam magyarul, mikor volt lehetőségem beszélni.

azt vettem észre pl. hogy hazaköltözésem után nagyon gyors volt a tempó, amiben az emberek beszéltek, és sokszor vissza kellett kérdeznem, mert nem tudtam követni. ez kb. egy hónap alatt elmúlt.

2015. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy idő után meg lehet vakulni például egy sötét pince mélyén, vagy bekötött szemmel. A beszéd nem felejtődik el, ha egyszerűen csak nem beszélsz, és nem hiteted el magaddal, hogy nem is tudsz beszélni, mert akkor az is elfelejtődhet.
2015. ápr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja, tényleg, most, hogy mondtátok, a bányalovak is megvakultak például...


Bár az utolsót nem értem. Hogy érted azt, ha csak el nem hitetem magammal is? Hogy például amikor gondolkozok, akkor nem nyelven gondolkozok, csak a képeket játszom le magam előtt? (most hogy mondom, az is nehéz lehet..)


Köszönöm mindkét eddigi választ! :)

2015. ápr. 16. 20:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Az elmélet abból indul ki, hogy ismerünk egy személyt, aki 25 év hallgatás után úgy szólalt meg, mintha mi sem történt volna. Aztán van egy másik eset, amikor egy kamalduli szerzetes elfelejtett beszélni. Végül van egy saját élmény, amikor a némaság illúzióját keltve (volt valami a hangszálaimmal, azért) sikerült kiiktatni azt, hogy gondolkodás közben mozogjanak a beszélőszervek is.
2015. ápr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A beszédet nem felejtettem el, talán azért, mert ez mindössze 5 nap volt.
2015. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Miért, ha gondolkozunk melyik beszédszervünk mozgunk?

Mert a szánk nyilván látszik, hogy nem, de "odabent", gondolok itt gége,hangszál stb., mozog?

(ne nézz debilnek, ha nem erre gondolsz :D)

2015. ápr. 17. 20:38
 7/7 szamo77db ***** válasza:
31%
Szerintem beleőrülne!
2015. jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!