Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezek idegbecsípődés vagy sérv...

Ezek idegbecsípődés vagy sérv tünetei?

Figyelt kérdés

Mióta eszemet tudom, scoliosisos (jobbra konvex) gerinc ferdülésem van, ráadásul elég komoly sajnos. Ez sosem okozott különösebb problémát. Úgy 5 éve folyamatosan minden nap fáj a derekam, de csak kicsit, ezért sose zavart. Viszont vannak napok, mikor kisugárzik a fájdalom a lábaimba, illetve olyan is szokott lenni évente 1-2 alkalommal, mikor úgy csípődik be egy ideg, hogy nem érzem az egyik lábamat, nem bírok ráállni, mert összecsuklik alattam. Ilyenkor ha megfelelő irányba mozdítom a derekamat, helyre szokott jönni egyből. Ezen kívül évi kb. 3 alkalommal idegbecsípődésem is van (ezt ugye a nagy mértékű fájdalomból szűröm le), ez el szokott tartani 1-2 hétig. A legutóbbi 3 hétig tartott, és akkor valamiért nem is tudtam felegyenesedni. Olyan volt, mintha az izmom is görcsben állt volna, mert hiába igyekeztem egyenesíteni a hátamat, egyszerűen nem ment.

Tehát ilyesmi problémáim szoktak lenni a hátammal. Mindezeket eddig idegbecsípődéseknek tulajdonítottam, ami a családomban egyáltalán nem ritka. Viszont egy ismerősöm kissé megijesztett. Szerinte ezek a sérv tünetei. Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata esetleg? Én úgy gondolom, hogy ha sérv lenne, akkor nem csak kicsit fájna állandóan, hanem nagyon, illetve a fájdalom kisugárzása is állandósulna, nem? De persze beültette a bogarat a fülembe. Fölöslegesen viszont nem szeretnék orvoshoz menni ezzel, így gondoltam, hogy előbb itt érdeklődök, hátha volt már valakinek hasonló.


2015. ápr. 17. 14:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Változó kinek hogy fáj, csináltass MRit.
2015. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!