Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az étrendemben van elegendő...

Ha az étrendemben van elegendő vas, de a labor mégis vashiányt mutat, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
kicsit parázok. A minimum 2/3-ada az értékem. A kajámba pedig van bőven vas, máj, savanyúkáposzta, cékla, stb. Mi lehet az oka? Idegi alapon lehet?
2015. ápr. 17. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nő vagy? Hány éves?

Csak mert a nőknél a vashiány valamennyi mennyiségben természetes, másrészt amikor fiatalabb voltam, 16-17 éves, akkor nekem is kevesebb volt, utána már normalizálódott.

2015. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, valami más hiányzik a szervezetedből, ami segíti a vas felszívódását.
2015. ápr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! A gugliba ezt ird be vas felszivodas

ott reszletesen olvashatsz utana kulonbozo orvosi, etrendtanacsadoi oldalakon.

a vas egyebkent nehezen szivodik fol mindig c vitaminnal egyutt erdemes csak szedni/enni. Es vannak anyagok amik meg nagyon gatoljak a felszi odasat pl. Zold tea, kave, huvelyesek stb. Azaz nem eleg vas tartalmu eteleket enned de arra is kell figyelni mivel eszed egyutt oket.


Ha no vagy akkor ha hosszab ideig es erosen tart a verzesed akkor ha menszesz utan vettek vert akkor lehetsz kisse verszegeny. Vagy nagy mutetek utan stb.

siman lehet vasfelszivodasi zavarod stb.


De ne stresszeld tul magad mert a stressz meg alapbol art az idegrendszernek, immunrendszernek stb. attol nem lesz jobb. Inkabb mozogj:-) es olvass utan.

2015. ápr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
18/F vagyok. Nagy műtétem nem volt soha. Le is kopogom... 14-től 30-ig lenne jó, nekem 10. Régebben mindig a középértékbe volt. Mozogni mozgok, biciklizek, van hogy napi 40 km-t. Futni nem szoktam, de sétálni is, megesik a 10-20 km, ha ránkjön. Mindenféle vitamint csak természetes formában fogyasztok. Csipkebogyótea, de nem felforralva, hanem felfőzött vízbe ha kihűlt és csak langyos, akkor rakom bele, saját szedésű, daráltat, és ha kihűlt fogyasztom. Hetente, kéthetente szoktam egy pohárral. Ezen kívül ha érik a gyümölcs, azon élek. Cseresznye, meggy, sárgabarack, szilva, őszibarack, alma, körte, sütőtök, stb. De tavaly augusztus óta érzem magam ilyen semminek, gondolom azóta lehet ez az egész.
2015. ápr. 18. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!