Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történhet, ha rossz technik...

Mi történhet, ha rossz technikával éneklek?

Figyelt kérdés
Kb 18 éves korom óta éneklek többet-kevesebbet. 23 évesen mentem el énektanárhoz, fél évig. Kb felfogtam, hogy hasból éneklünk, nem torokból és ezt próbálom kamatoztatni is. Azonban kb 1 éve elkezdtem erőltetni a hangom felső tartományát és sikerült olyan magasra tenni, amilyen hangot még soha életemnem nem tudtam kiénekelni. De kb 2 hónap után egy ilyen hosszú éneklés után egész másnap fájt a hangszálam /torkom, alig tudtam beszélni. 1 hét múlva ugyanez. Most leálltam. Mi történhet? Talán mégse jó a technikám?

2015. ápr. 24. 09:20
 1/5 hosszúhajú ***** válasza:

neeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alsós ének-zene szakon végeztem. , ez egy olyan kényes terület, hogy még az is meg van szabva, hogy melyik évfolyamon milyen nehézségű dalt lehet énekelni. mert ami pl technikailag nehéz, azt káros már fiatalon énekelni, később megbosszulja magát. ne csináld tovább - ha sokáig teszed, végleg elcseszed. és neeeee vidd feljebb, visszaüt.

mondok egy szerencsétlen példát. sokakat alt szólamba raknak tizenévesen, mert hülyék, pedig a gyerek szoprán fekvésben van. később ugyan szopránba kerül, hisz ott a helye, de úgynevezett pléhszoprán lesz belőle,azaz örökre elveszti a természetes szoprán fényét a hangja, sosem lesz csillogó

te nem vagy mát tizenéves, de a hangodat bármikor tönkreteheted! hidd el!!!

2015. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor mit tanácsolsz? Énektanárhoz járjak mindenképpen? Havi 1 alkalom elég lehet?
2015. ápr. 27. 08:18
 3/5 hosszúhajú ***** válasza:
igen ének tanárt. a havi egy nem elég - ha komolyan akarod. ő majd vezet
2015. ápr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Te minimum mennyit ajánlasz havonta? Csak hobbyból énekelek, saját számaimat énekelem fel és teszem fel youtube-ra, de nem keresek vele.
2015. ápr. 27. 14:27
 5/5 anonim válasza:
jaj, drága, nehogy erőltesd! :O Teljesen igaza van az előttem szólónak: felmérhetetlen károkat tud okozni egy rossz hangnem keresgélése.... tudom, tapasztalat! Kérlek, ha van időd, írj rám privátban, én is magánéneket tanítok (klasszikus technikát), talán a távolból vagy személyesen tudok segíteni.
2015. jún. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!