Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most éjszaka kórházban voltam,...

Most éjszaka kórházban voltam, folyt belém az antibiotikum. Fogyaszthatok-e alkoholt a hétvégén?

Figyelt kérdés
Tehát, most a csütörtökről péntekre virradó éjszaka. Volt egy csúnya felmaródás a lábamon, elmentem elláttatni a sürgősségire, és benttartottak éjjelre, közben nyomták belém az antibiotikumot. De most, hogy kiengedtek, már nem kell szednem semmit, csak óvni a sebeket a nedvességtől. Hétvégén lehet adódnak programok haverokkal, ihatok-e alkoholos italt?
2015. ápr. 24. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen.


Általában a gyógyszerekhez nem javasolt az alkohol, de történetesen az antibiotikum hatását nem módosítja.

2015. ápr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem javaslom, Egy egyszerű antibiotikum szedés után 1 kis pohár sört ittam, és azonnal tiszta kiütés lett a két kezem, karom. Máskor ez nem fordult elő, összefüggés van. Elmúlt elég hamar, de látszik, hogy tiltakozott a szervezetem ellene. Neked meg ez komolyabb volt. Jobbulást!
2015. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1: pont az antibiotikum az, amire tilos alkoholt fogyasztani, és utána is 2-3 napig...
2015. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De mint írom, én vénásan kaptam (nem gépből, hanem a csuklóra ragasztható kis mini tartályból), és már vége van, nem kell tovább szednem tabletta formában, vagy ilyesmi.
2015. ápr. 24. 14:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne alkudozz! ott van az a gyógyszer még egy hétig. Haverok legyenek megértőek, te pedig gyógyulj meg!
2015. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha annyira akarsz igyál. Mi bajod lehet?
2015. ápr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Istenigazából csak a holnapi napról van szó, mert itt, ahol élek, a mostani hétfő ünnepnap. Amúgy nem ittam, amióta kiengedtek.
2015. ápr. 26. 09:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti ne magyarázkodj,ha úgy is iszol akkor minek kérdezted meg!! ??
2015. ápr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én se tenném. Azt gondolom,hogy az egészség mindennél fontosabb. Aki ezt nem érti meg, az nem a barátod!
2015. ápr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Valamit félreérthettetek. Senki se kényszerít. Egyszerűen csak tudni szeretném, hogy kis dózisú, egy éjszaka erejéig kapott vénás antibiotikum után mennyi idővel lehet alkoholt fogyasztani, ugyanis sehol nem találtam erről leírást.
2015. ápr. 26. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!