Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy lenyeltem...

Lehetséges, hogy lenyeltem egy pici üvegszilánkot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tesóm azt mondta hogy látott egyszer olyat a tv-ben hogy amikor egy szálkát lenyelünk akkor a bélbolyhok azt úgy forgatják hogy ne vágjon meg semmit. Nem tudom ez igaz e az üvegszilánkra is. Fölöslegesen nem akarok orvoshoz rohangálni mert úgy sem tudna mit tenni de ugyanakkor nem vagyok így nyugodt. Többi kérdésnél meg egyik azt mondja hogy meghal az illető másik hogy semmi baja nem lesz. Olyan is írhatna akivel megtörtént és nem csak elméletben hallotta.
2015. ápr. 24. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Sebészeten dolgozom. Még a nyitott ziherejsztű is kijön magától. Azt szoktuk mondani, mikor nagyon aggódnak, hogy ahogyan bement, úgy fog kijönni. Lefelé sem okozott panaszt gondolom. Hát kifelé sem fog. Nyugi :)
2015. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszer szétharaptam egy kristálypoharat (pezsgőspohár volt) és nem tudom, nyeltem-e le belőle de valószínű mert nagyon apró szilánkokra tört. Ez kb öt éve volt, semmi bajom.
2015. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
17%
Hat ha valoban pici akkor nem kellene,hogy bajt okozon. Hashajtoval szerintem kijonne siman,de nem vagyok orvos :) Szerintem jobban tenned,hogy ha elmennel orvoshoz.Meg ultrahangoznak es annyi. Meg mindig jobban jarsz ha esetleg hulyenek neznek mint,hogy ha valami komolyabb bajod lesz a kesobbiekben.
2015. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Volt egy haverom aki a részegség egy fokán mindig poharakat evett. Semmi baja nem lett, pedig sürün elöfordult.
2015. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az üveget sem a röntgen, sem az ultrahang nem mutatja ki. A hashajtó pedig nem üríti ki ha megtapadt valahol, hisz a híg széklet átfolyik körülötte. Ilyenkor rostdús kajákat kell enni, hogy maga előtt tudja tolni ami nem odavaló.

Minek ad olyan tanácsokat akinek lila gőze nincs az egészről?

2015. ápr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!