Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aloe vera forever gél mire...

Aloe vera forever gél mire jó? és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 25. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ár: internet (túlárazott)


Hatás: általánosan mindenre jó, ami szerintem gyanús. Ha probléma áll fenn, akkor először a táplálkozáson, életmódon kell változtatni, az rengeteg mindent megold. Ha továbbra is fennáll, akkor lehet gyógynövényeket, aloét stb. próbálni, kiegészítésnek. Ez úgymond logikus megközelítés, legalábbis nekem.

2015. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
stresszoldó is ?
2015. ápr. 25. 20:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt nem állítják róla.


Stresszt a kortizolszint csökkentésével kellene oldani.


Kellő alvással, éjjel a lámpa/monitorfény hanyagolásával vagy a fehér és kék fények kiszűrésével.


Étrend beállításával.


Megfelelő (nyugodt, elfogadó, nyitott) világnézettel, helyes gondolatmintákkal. Ha el tudsz jutni odáig, hogy elfogadod, hogy nincsen kontrollod az életben semmi felett (ergó semmit nem is irányítunk) továbbá hogy ez a fizikai világ csupán egy illúzió, és elfogadod, hogy ezért semminek az elveszítésétől nem kell félni (eleve nincs is igazából semmink, csak látszólag) akkor szerintem már nem marad pszichés oka a stressznek.


Ilyen gondolatsémával kiderül, hogy igazából nincs valódi stresszhatása a munkahelyi problémáknak, a beteg családtagnak, a viszonzatlan szerelemnek, a bűntudatnak... és semminek (ezeket nem azért írom, mert én így tudok hozzáállni a dolgokhoz, csak így tartanám helyesnek, ha hozzá tudnék állni és így tényleg nem lenne stresszt).


Valamint stresszt ugye azok a pszichés folyamatok okoznak, amit megélünk mikor a ragaszkodásunk tárgya (akármihez) elveszni látszik. Néhány példát írtam csak, néhány élethelyzetre amik teljesen érthető módon stresszt válthatnak ki egy emberből. De tudni kellene, hogy a stressz a saját reakciónk egy adott szituációra. Ha képesek vagyunk úgy dönteni, hogy elengedjük a rossz gondolatokat, ragaszkodást és a görcsöket, akkor igazából elmúlna a stressz. Nyilván a ragaszkodást azért nevezzük ragaszkodásnak, mert nem könnyű elengedni.


Elég furcsán is hangzik, hogy valaki ne aggódjon ha nincs pénze ételre és mondjuk a lakására. Vagy ne stresszeljen, ha beteg egy családtagja.. de szerintem elfogadható, hogy mindezek csak a mi fejünkben keltenek érzelmeket, hatásokat. Amiket igazából lehetne irányítani, elcsendesíteni. Bárcsak könnyebb lenne..

2015. ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az aloe veráról nagyon sok információ található a neten.A közel 240 féle összetevőjével táplál, méregtelenít és az életfunkciók működését segíti.A Forevernek négy féle, az aloe vera mellett még egyéb gyógynövényeket, természetes hatóanyagokat tartalmazó és így még másfajta hatásokkal bíró ivólé változata van. A mindenkor aktuális árakat a cég shopjában megtalálod. Ahhoz képest akár még kedvezmények is elérhetők.Több féle B vitamint is tartalmaz, amiknek stresszoldó, nyugtató hatásuk is van.A shopban a tresszoldásra egyéb gyógynövénykivonatokat is találsz.
2015. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem megcáfolni szeretném amit Utolsó Válaszoló írt, csak mielőtt túlzottan lelkesedésbe jönnénk.. :)


Egy sima búzában is rengetegféle anyag van.

Még fehérje is.


Csak a fehérjéi többnyire mérgezők, allergének, a tápanyagok egy része nem igazán hasznosul mert emésztőenzim gátló (proteáz inhibitor) tartalma és magas fitát tartalma van, ami az emésztést, tápanyag hasznosulást ki tudja milyen mértékben gátolhatja.


----> az, hogy valamiben van ilyen meg olyan anyag, vitamin az még önmagában nem jelent pozitív élettani hatást, hasznosulást stb.


Elhanyagolható mennyiségben a b-vitaminoknak nyilván nincs jó hatása, mert a szükséges mennyiségben lenne rájuk szükség, ha stresszoldás a kérdés. És például nem csak elfogyasztani kellene szükséges mennyiségben, hanem felszívódniuk kellene, amit antitápanyagok is gátolhatnak.


Szóval szerintem bonyolult ez, én ezért alapoznék minél teljeskörűbb, alapvetően megfelelő táplálkozásra, AZTÁN esetleg gyógynövényekre, jól megválasztott kiegészítőkre.


Stresszről eszembe jut a magnézium is (b-vitaminnal)

2015. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!