Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyiért vesznek le 1 anyajeg...

Mennyiért vesznek le 1 anyajegyet? Hogy szóljak a szüleimnek, hogy idegesít?

Figyelt kérdés

16/f vok

a homlokomon van 1 szemölcs szerű anyajegy és nagyon idegesít, mert folyamatosan (1-2 havonta 1x) benyőgi valaki, hogy "milyen ronda pattanásod van" ...

van még 1 az arcomon az állkapocs csont körül, azzal az a bajom, hogy nagyon sok szőrszál nő ki belőle, és folyton azzal kell foglalkozni, hogy kihúzogassam belőle..

és még 1 van, az oldalom, derék felett, 1 eléggé csúnya..


szóval ezeket szeretném valahogy levetetni, de úgy tudom 1 anyajegyet csak akkor vesznek le, ha elrákosodhat (vagy hasonló), ezek viszont a közelébe sincsenek.

a másik problémám, hogy a szüleimnek hogy mondjam ezt meg.. 2 éve ezen agyalok, de még nem jöttem rá


2010. febr. 21. 22:23
 1/5 A kérdező kommentje:
csak a homlokomon szemölcs szerű, a többi normális anyajegy szerű.. az félreértések elkerülése érdekében :)
2010. febr. 21. 22:24
 2/5 anonim ***** válasza:
"Anya, apa, le szeretnem szedetni par anyajegyemet, mert nagyon zavarnak es rosszul erzem magam toluk, eljonnetek velem orvoshoz?"
2010. febr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetni a levételért. És nem csak akkor veszik le, ha elrákosodhat. Elmész, megmondod, hogy rossz helyen van, zavar. Ha nem akarják levenni, akkor mondd azt, hogy nőtt az utóbbi időben, és már le is kapják onnan.
2010. febr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én magán plasztikai sebészhez mentem,és 45.000 HUF volt az ára egy darab 4 mm-es anyajegy levételnek.

Leveszik akkor is,ha nem rákosodik el,csak téged idegesít!Én azért mentem el,mert a melltartó pántom csesztette,és zavart,hamar túl voltam rajta,helyileg érzéstelenítette.

2010. febr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

előző beíró vagyok,(45.000 HUF-os anyajegyes) csak tegnap siettem,most kiegészíteném neked kicsit.

Úgy történt a leszedése az anyajegynek,hogy fel kellett feküdnöm egy asztalra,és a mellem felett lévő 4 mm-es anyajegy mellé kaptam egy szurit(helyi érzéstelenítőnek hívják),majd a másik oldalra,mellé kaptam egy másik szurit,tehát ez 2 szuri.Ez azért van,hogy ne érezzem,mikor vágja ki az anyajegyet.Aztán elkezdte kimetszeni az orvos.Igénybe vett kb. 5-6 percet ez,szurival együtt(az a 2 szuri nekem elég erősen fájt,vastag volt a tű amivel beadta.)Miután kimetszette,3 öltéssel összevarrta,rátett egy ragtapaszt,ami belül finom anyagú-tehát az öltéseket nem tépi meg,és már készen is voltam.Igazából nem egy nagy szám,kitűnően elérzéstelenítette azt a területet,és visszagondolva hülye voltam,hogy nem szedettem le hamarabb ezt az anyajegyet,csak kerülgettem,mint a forró kását,mondván,hogy hűha de fog fájni,áááá majd 1 év mulva,stb..mindig megvolt a magyarázat,hogy most épp miért nem szedettem le.Aztán minden bátorságom összeszedtem,és elmentem.(Nem mondom,hogy nagyon bátor voltam ott az asztalon,sőt remegtem végig,de szerencsére az orvos rendes volt,végig kommunikált velem hogy éppen mit csinál.)Azért ez kínos hogy így,felnőtt fejjel betojok egy ártalmatlan anyajegy leszedéstől.....dehát ez vagyok én...aztán még annyi történt,hogy miután feltették a tapaszt az anyajegy helyére,mondták,hogy próbáljak nagyon óvatosan zuhanyozni,mert ha ott víz éri,akkor átvérezhet a tapasz....tudtam hogy úgyis fogok zuhanyozni,mert nem bírom ki,és így is lett,átvérzett a tapasz...kb. 1 csepp vér távozott ha nem kevesebb,tehát annyira nem érdekelt a dolog,csak víz érintkezésekor enyhén csípett,és még annyi kellemetlenség volt,hogy a varratnak a vége szúrta a bőrömet-de ez mind megérte annak érdekében,hogy kinnt legyen ez az utált anyajegy.Vissza kellett mennem varratszedésre 2 hét mulva(köztes időben is ellenőrizte az orvos),ami nem fájt,csak enyhén csípett-cseppet se kibírhatatlan.

Nincs ebben semmi elviselhetetlen,azt hiszem az sokkal idegesítőbb,ha nap mint nap bosszant az anyajegyed,és valami ruhadarabbal belekapsz,esetleg megsérül,ne kockáztasd,szedesd le!Ha én tudtam volna,hogy hogy történik ez,már sokkal korábban eltávolíttattam volna.De hülye voltam hogy nem tettem hamarabb.Ne izgulj,tedd te is ezt.

Ha az orvos úgy ítéli meg,hogy mégsem szabad leszedetned az anyajegyet,mondani fogja,és akkor ott kell hogy maradjon a helyén.Merthogy vannak olyan anyajegyek is.

Elküldte az eltávolított anyajegyemet szövettanra,onnan megkaptam az eredményt,és kész,nem volt több tennivaló ezzel.

2010. febr. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!