Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki értelmezné/lefordítaná...

Valaki értelmezné/lefordítaná az alábbi latin szavakkal tarkított mondatot?

Figyelt kérdés
A vese a juxtaglomeruláris apparátus által termelt renin-angiotenzin rendszeren keresztül hat a vérnyomásra. Ennek antagonistája az átriális nátriumuretikus peptid.

2015. ápr. 26. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
a glomerulus a vese működési egységének, a nefronnak a része, egy kapilláris gomolyag. emellett vannak sejtek, a JGA részei. ezek termelnek renint. az angiotenzin termelődést okoz más szervekben. annak is több formája van átalakul egymásba. és az angiotenzin 2 emeli a vérnyomást, szűkíti az ereket. aldoszteron termelődéshez is vezet, ami nátriumot és vizet tart vissza, így is emelkedik a vérnyomás. az ANP pedig a szívben érzékeli
2015. ápr. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hogy ha nagy a nyomás, sok a folyadék,. és az meg az ürítést, így a vérnyomáscsökkentést segíti elő
2015. ápr. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

*jav: a renin enzim, ami az angiotenzinogént angiotenzin 1-gyé alakítja. azt meg az ACE enzim angiotenzin 2-vé.

és a második részt is furán fogalmaztam meg (álmos voltam), nyilván nem az ANP érzékeli, hogy nagy nyomás, hanem annyi, hogy annak hatására indul meg a termelődése a bal pitvarban.

2015. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2015. ápr. 27. 18:56
 5/5 anonim ***** válasza:
én mint latint (is) tanult eszméletlenűl meg vagyok rémülve
2019. máj. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!