Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van szükség alvásra?

Miért van szükség alvásra?

Figyelt kérdés

Most olvastam Kern Pál történetét, amiben leírják, hogy 1915-től 1955-ig, egy fejsérülést követően egyáltalán nem aludt, folyamatosan ébren volt. Ha ez így valóban lehetséges, és még az élethosszát, illetve az életminőségét sem rontotta, hiszen megérte az öregkort, illetve a sérüléséből felépülve munkát vállalt, normális életet élt, akkor mégis mi szükség van az alvásra? Valamint lehetséges, hogy egyszer majd, amikor az orvostudomány fejlettebb lesz, tudatosan nyúljunk bele az emberek agyába, és csökkentsük a nap hosszához képest feleslegesen hosszúnak tűnő alvásidőt?


[link]


2015. ápr. 28. 22:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Tessék, itt minden megtalálható az alvásról: [link]


Amúgy arról az emberről (aki 40 évig nem aludt) én is hallottam, de nem tudom hogy bírta ki.:D Durva

2015. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!