Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent ez az érték laborvi...

Mit jelent ez az érték laborvizsgálaton?

Figyelt kérdés
aminél van egy + az Kálcium 2,70 (referencia tartomány 2,02-2,60) vérképnél a Mono 12% (referencia tartomány 3,4-9) általános vizeletnél pedig Vvt 10vvt/uL (referencia tartomány <5) a háziorvos azt mondta erre hogy ez jó eredménynek számít és nincs gond, tudja valaki mik ezek az értékek amik roszzak?
2015. ápr. 30. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha háziorvos azt mondta, hogy rendben van, akkor hidd el neki, ez nem sok eltérés, ha gond lenne, akkor más eredményeidnél is lenne + jel.


Amúgy

Kálciumszint kicsit magas csak, szinte a normál tartoményban van, nem szedsz D vitamint?

Monocitaszám sem túl magas, nem volt vírusos, vagy bakteriális betegséged?

Vizeletben emekedett a vörösvértestek száma, ez lehet attól is ha pl megvolt a menzeszed, vagy egy kis húgyúti fertőzés esetén, de gondolom ott is rendben van a többi érték.

2015. ápr. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
menzesz kilőve mivel férfi vagyok azzal a panasszal mentem hogy hasi fájdalmat vagyis -néha mintha az lenne érzek egy ideje az alsó részen, és mintha vizeléssel is összefüggésben lenne, nem akkor fáj, csak pl, ha nyomom mintha ott érződne és a derekam is szokott fájni ezért félek hogy veseprobléma és félek a kalcium is nem-e ezért magasabb :( gyakran vizelek mondjuk mostanában többet is iszom és fáradtság kis étvágytalanság vett erőt rajtam, de elértem hogy ezzel belgyógyászatra és pszichiátriára küldjön, és azt mondta ez a laborlelet teljesen rendben van. nem vagyok hipochonder, azért figyeltem fel erre mert hetek óta fennáll
2015. ápr. 30. 20:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem volt egy enyhe hugyuti fertozesed. A veseproblemaknal mas ertekek is emelkedettek lennenek (pl feherje). Az ertekek valoban jok, csak egy felfazas lehet. De ha a panaszaid nem szunnek, akkor nem art egy ujabb labor es uh.
2015. máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
lehet hogy még tart is mert még mindig érzem. sosem voltam még ilyen helyzetben és a háziorvos elküldött ezzel belgyógyászatra és pszichiátriára hát szép. azt sem tudom egyáltalán elmenjek-e ezekre hisz egyértelműen urulógiai lenne inkább
2015. máj. 1. 15:53
 5/8 anonim ***** válasza:

A belgyogyaszatot megertem, oda menj el, mert tud kerni nagylabort, megvizsgal, elkuld uh ra, stb. De a pszichiatriat? Ez abszurd. Urologiara elmehetsz nyugodtan barmikor, csak TAJ kartya es szem.ig+lakcim kartya kell, nem beutalo koteles, esetlen elojegyzes szukseges lehet, azt telefonon tudod intezni.

(en apolo hallgato vagyok, szoval en a laborodbol es tuneteidbol egy hugyuti fertozesre, gyulladasra tippelnek, de persze vese eredetu is lehet, veseko, barmi. Azert kell egy kivizsgalas, de nem a pszichiatrian kezdve :D)

2015. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget 8.ára van időpont belgyógyászatra nem tudom mit csináljak ha addig elmúlik elmenjek-e
2015. máj. 1. 19:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenkepp erdemes elmenni, nem art az okot kideriteni igy a kesobbi kiujulast, rosszabb esetben sulyosabb elfajulasat megelozve.
2015. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem urológiára menj el.
2015. máj. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!