Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon elkezdett hullani a...

Nagyon elkezdett hullani a hajam. Gyanakodjak vashiányra elsősorban?

Figyelt kérdés

4-5 éve vegetáriánus vagyok, úgy, hogy azóta nem fogyasztok húst semmilyen formában. Tojást sem sokat eszem. Tejet fogyasztok gyakran.


Ezért gondoltam, hogy vas- és fehérjehiány miatt kezdhetett el hullani a hajam.


Sajnos húst már nem bírok enni (kihányom), mivel elszokott tőle a szervezetem.

De ha tojást eszem rendszeresen (NEM túlzásba esve!) illetve vasat pótolom, az segíthet?

Amennyiben a vegetáriánus étrend miatt alakult ez ki?


A jövő héten tudok menni vérvételre.



2015. máj. 1. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Vasra egyél sok nagyonzöld zöldséget (brokkoli, spenót...) valamint nagyonvörös gumót és gyümölcsöt (cékla, ribizli...)


De szvsz. a hajhullásnak valamilyen fejbőr probléma az oka, fertőzés, vagy bőrgomba. Vannak rá speciálisan hajhullás elleni samponok a gyógyszertárakban.

2015. máj. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tej inkább a kalcium miatt érdekes, de a fehérjék felépítéséhez aminosavakban gazdag olajos magvak, csonthéjasfélék.


A tojás is simán elhagyható lehetne elvileg, -- ha háztájim lenne, és minden élelmiszert magam állítanék össze. Legszivesebben el is hagynám, ha a városi boltokban minimum azt nem tennének bele minden tésztafélébe, kiegészítőbe. Tulajdonképpen csak nem praktikus elhagyni.

2015. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elkezdtem használni a Dr Immun hajsampont, amit kimondottan hajhullás ellen javasoltak.


Kegyetlenül kiszárította a hajam, viszketett tőle a fejbőröm, annak ellenére, hogy használtam mellette hajolajat is. Illetve nehezen tudtam kifésülni utána a hajam.


Vagy ez nem probléma? Azt nem tudom, hogy a hajhullásra mennyire lenne jó, hiszen a harmadik alkalom után feladtam.


Mi lehetett a baj ezzel a samponnal?

2015. máj. 1. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!