Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Frontin és tanulás. Elsősorban...

Frontin és tanulás. Elsősorban egyetemisták válaszát várom. Tapasztalt még valaki ilyet?

Figyelt kérdés
Azt vettem hogy frontinnal könnyebben tanulok. Jogi karra járok, irgalmatlan mennyiségű anyagot kell 1-1 vizsgára megtanulni, és olyan erős a stressz a bennem, hogy ráfeszülök az egészre és nem megy a tanulás, feszült vagyok, számolom mennyi időm van vizsgáig és egyszerűen blokkol az agyam. Viszont ha beveszek egy 0.25-ös frontint, kicsit ellazít és képes vagyok öszpontosítani a tananyagra és órákat ülni felette. Tisztába vagyok az alprazolámok káros hatásaival, és csak vizsgaidőszakban szedem 1-1 nehezebb vizsga előtt, de más is tapasztalta ezt hogy a frontin nem butítja, hanem inkább serkenti az agyműködést? Szedtem már régen memolifeot, különböző vitaminokat, hát semmit sem értek sajnos...
2014. máj. 24. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmilyen esetben nem szedném. Ez durva.

Teákat próbáltál már? Lecitin is működik.

Tudom, hogy nagyon ostobán hangzik, de nekem a helyes időbeosztás (nagyjából óráról órára készülés) és vizsgaidőszakban ismétlés vált be legjobban.

2014. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálam az a baj hogy borzalmasan stresszelek. Tanulás közben is, és vizsga előtt is. A helyes időbeosztás nálam nem működik, általában éjszaka is tanulok, és hajnalban is, akkor jobban fog az agyam. A frontin picit ellazít, emiatt pedig totál nyugodt és stresszmentes vagyok és remekül tanulok, és a vizsgáim 4-5ösek... Rengeteg mindent szedtem már, lecitintől kezdve, magne b6, hát semmit sem ért egyik sem sajnos:(
2014. máj. 24. 13:19
 3/10 anonim ***** válasza:

A Frontin épp hogy borzasztóan levágja az agyműködést, főleg olyan helyzetekben, amikor gondolkodni kell. (Ez mondjuk a paragrafusok magolásánál ritkán fordul elő.)

Valószínűleg azért érzed úgy, hogy serkentően hat rád, mert a stressz jobban levágja az agyadat, mint a Frontin.

Ha már mindenképp nyugtató kell, ennél még a Rivotril is jobb megoldás az agy szempontjából.

A vitaminok persze, hogy nem hatottak semmit, mert bár tény, hogy a vitaminok és ásványi anyagok szükségesek az agy normális működéséhez, de nálad eleve nem a vitamin-ellátással volt a probléma.

2014. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A macskagyökeret/Valeriana próbáltad? Akár tea, akár tabletta formájában.
2014. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen-igen, a sima Valerianat is, és ittam orvosi citromfű teát, na azoktól bealudtam! :) egyik ismerősöm az államvizsgáját 0.25-ös frontin mellett tette le jelesre... tudom ijesztően hangzik, de jól írtad hogy vszínű rám (meg más csoptársamra) azért hat így, mert eleve a stressz jobban szétvág minket szellemileg, a frontin meg picit ellazít, és könnyebb az összpontosítás, nem aggódunk, és nem "zsong a fejünk" a rengeteg tételtől, hanem könnyebben tudjuk rendszerezni az anyagot.
2014. máj. 24. 13:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó, azért túl sem kell dramatizálni, ha minden vizsgaidőszakban beszedsz egy doboznyi Frontint, azaz életed során 10 dobozzal, attól még nem leszel agyhalott :)

És ha segít, akkor használd :) Csak arra akartam rávilágítani, hogy ha esetleg más módon sikerülne oldani a stresszt, akkor ennél jóval nagyobb agyteljesítményt is elérhetnél szerintem. :)

2014. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze, az sincs kizárva, hogy nálad máshogy hat, mint a legtöbb embernél.
2014. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!Azért érdemes lenne a gyógyszer szedést mellőznöd, elég sok káros mellékhatással járnak.Vannak természetes stresszoldók is mint pl a méhpempő tabletta, ami elszopogatva negyed óra alatt felszívódik és már jelentkezik is a stresszoldó hatása.Nagyon jó az ördögcérna (Lycium ) és az édesgyökér kombinációja stb.Abba meg, hogy jobban menjen a tanulás, az agyi hajszálerek oxigénellátását is javító ginkgó biloba, a reishi, a fo-ti és a schisandra kombinációja nagyon jó.Sok sikert a vizsgákhoz!
2014. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Államvizsgaidőszakban én is sokszor 0,25-ös Frontinnal tanultam. Nem kábított el, segített a szorongáson. Előtte ittam teákat, szedtem B vitamint, homeós bogyókat, sportoltam, semmi nem segített. Jogon nem napi 8 óra tanulásról van szó, úgyhogy nem árt, ha tudsz koncentrálni. ötödévre sokan teljesen befeszülnek a nyomás miatt.
2014. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Soha nem szedtem volna benzodiazepint tanuláshoz, szerintem amit te érzel, az simán placebo-hatás (minden drog így működik, hogy a használó elvár valamit az anyagtól és azt is kapja). Én a szakdolgozat-államvizsga időszakában szoktam rá csúnyán a Xanaxra, de én pont hogy arra szedtem "terápiás" céllal, hogy a túlpörgetett, ám paradox módon mégis hulla fáradt agyamat ki tudjam kapcsolni és tudjak éjjel aludni. Most vagyok leszokóban, orvos felügyelete mellett, senkinek nem ajánlom ezeket a szereket. (Én is úgy kezdtem, hogy még az egyetemi vizsgaidőszakokban instant nyugtatóként, alkalmanként)
2014. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!