Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen hatással volt rád a...

Milyen hatással volt rád a herbál? Okozott elvonási tüneteket ha nem szivtál?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon fontos, hogy minél többet megtudjak erről a szerről. A családom a tét... Nem én vagyok a függő, hanem a férjem. Köszönöm!
2015. máj. 1. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát eléggé meg tudja csavarni az ember agyát. Függőséget nem okozott NEKEM, de nem is voltam egy olyan nagy használó. Másoknál persze elég komoly függőséget tud okozni.
2015. máj. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Röviden: Addig amíg szívtam nem nagyon éreztem, hogy gond lenne, miután leálltam vele gyakorlatilag szana szét hullottam fizikailag és mentálisan is. Úgy kb fél évig tartott mire nagyjából helyre jöttem, az első pár hónap maga volt az őrület, azóta se tudtam 100%ig kiheverni a történteket, de legalább élek :)
2015. máj. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A herbál a nevével ellentétben egy szintetikus kábítószer, a növényt (általában orvosi zsályát) csak alapanyagnak használják, aztán arra fújják rá az acetonban kiáztatott "herbál-port". Ezzel az a baj, hogy senki (beleértve a dealert) sem tudja, hogy pontosan mi van benne, milyen hatóanyag, mik a hosszútávú hatásai.


Nem ijesztgetni akarlak de (a sima fűvel ellentétben) több halálesetet okozott már a szer, látásromlást, bénulást, és sajnos nagyon könnyű túladagolni. Kb. fél slukk lehet a különbség a "ejj de nagyon jól vagyok" és a "mentőt kell hívni" között. Nem papolok arról, hogy nem szabad herbálozni (néha én is szoktam), viszont nagyon kell ügyelni az adagolásra. Borzasztó kemény függőséget képes kiváltani, okoz elvonási tüneteket (van barátom aki rendszeres használó, nála láttam) például indokolatlan düh- és érzelemkitöréseket, izzadás, remegés, alvásra való képtelenség. Ezen kívül a vesét is eléggé károsítja. Ha a férjed függő, mindenképpen szakintézményben (pszichiátria, szanatórium) kezdje el a leszokást, mert bizony láttam már embert kiugrani az ablakon, vagy kést rántani az anyjára a herbálelvonástól. Persze ezek komoly függők voltak, nem írtad, hogy a te férjed mennyit használ. De ha komoly függő semmiképp ne próbáld meg megvonni tőle az adagját orvosi felügyelet nélkül. (Amúgy is, ha rendszeres herbál használó mindenképpen szerezz be Frontint/Xanaxot, egy esetleges pánikrohamtól ön- és közveszélyessé válhat, az lecsillapítja addig amíg megjön a segítség).


Egyébként magáról az érzésről annyit, hogy ha sikerül eltalálni a megfelelő a dózist (ami mint említettem nehéz) akkor olyan mintha az ég rád szakadna, zsibbad mindened, bizsereg, eufória de néha már túl "jó", szédülés és előfordulhat olyan, hogy egy nagyon rövid időre "kikattan" az agya az embernek, azaz egy századmásodpercnyi időre elveszti az eszméletét, nem ájul el, igazából nem tudom jobban körbeírni ezt az érzést.

2015. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

"általában orvosi zsályát"


Na ez egy hatalmas nagy tárgyi tévedés. Az orvosi zsálya önmagába elszívva is durva halucinációkat tud okozni. A herbál hatóanyagát önmagában teljesen ártalmatlan növényi származékra szórják rá.

2015. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es: az a látnokzsálya. Az orvosi zsályának önmagának semmilyen pszichoaktív hatása nincs, a nedvszívó képessége nagyon jó, ezért használják a herbál előállításához. (De bármilyen növényből elkészíthető egyébként, mert a lényeg a ráfújt kemikália.)
2015. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
tenyérizzadás, a gondolatok csak a cucc körül járnak, a nap minden percében tekerné, utána zavart, a beszédén érezhető, ájulást, halált is okozhat
2015. nov. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!