Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért rezonál az egyik fülem...

Miért rezonál az egyik fülem (pontosabban dobhártyám) bizonyos hangoknál?

Figyelt kérdés

Kb. 8-os voltam mikor ezt felfedeztem, egy skót dudás adott koncertet, és a jobb fülem belül (érezhetően a dobhártyám) konkrétan a hangok miatt rezonálni kezdett (ugrál, remeg talán így tudom megfogalmazni)


Azóta eltel 5-6 év és párszor tapasztaltam ugyanezt bizonyos hegedű és orgona hangoknál (valamint van még pár magasabb hang).


Jól hallok, nem szokott fájni a fülem, nincs vele semmi problémám csak ez az érdekes jelenség. Jellemzően fülhallgatóval nem történik ilyen, csak hogyha elő zene van, vagy hangfalból/hangszóróból jön a hang.


Esetleg érdemes megnézetnem orvossal, vagy fülszerkezetem miatt egyszerűen így jut el a hang a dobhártyámhoz és ezt váltha ki belőle ?



2015. máj. 1. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes, ilyen nálam is van.Nekem a bal fülem csinálja ugyan ezt, én akkor hallom, mikor pl a vízet folyatom a kádba, azt nem bírja a fülem, nekem ilyenkor "rezonál", vagy olyan pattogó hangot hallat, nehéz megfogalmazni.Más hangoknál is hallom néha, általában az ilyen magas, csörgő hangoknál.Meg néha éjszaka hallom, mindig csak ha fekszem, elalvás előtt.Lehet, hogy akkor is valami hang váltja ki, nem tudom...Minden esetre nagyon idegesítő, de még nem volt időm fülészetre rohangálni vele.
2015. máj. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azért megkérdeznék egy orvost erről a fülészeten.
2015. máj. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!