Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valószínűleg energiaital...

Valószínűleg energiaital függő vagyok. Hogyan szokhatnék le róla?

Figyelt kérdés

Az elején még nem ittam sokat, max heti 1-et. Múlt héten beszélgettem a barátnőmmel, és megemlítette, hogy amióta őt ismerem (3 éve), egyszer sem volt olyan, hogy átjött, és ne lett volna az asztalon energiaital.

Rájöttem, hogy igaza van. Kb 4 éve mehet már az, hogy a napi minimum 2, de inkább 3-4 energiaitalt megiszok.

Megpróbáltam, hogy nem veszek, meddig bírom ki, de folyamatosan remegett a kezem, és szédültem, végül annyira rosszul voltam hogy vettem egyet, megittam, és sokkal jobban lettem. Azt érzem, hogy nem tudnék nélküle létezni. És félek, hogy mekkora károkat okozhatott már a szervezetembe, plusz az se utolsó dolog, hogy mennyi pénzt kidobtam már rá.

Mit tehetnék? Hogy szokjak le?

Az nem megoldás, hogy "ne vegyél", mert nem bírom ki, rosszul leszek ha nem iszok. :(


2015. máj. 4. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb lenne, ha orvoshoz mennél ezzel a problémával. Egyébként a száraz elvonás hatásos minden drognál, csak nem mindenkinek van annyi akaratereje, hogy kibírja.
2015. máj. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem, ne csináld azt, hogy nem veszel és kész. Próbáld úgy csinálni, hogy szép lassan leszoksz róla. Ezt úgy értem, hogy mondjuk napi négy helyett hármat, aztán egy hét múlva még kevesebbet...nem tudok mást mondani, maximum meg kéne próbálnod mondjuk valamilyen szörppel vagy valamilyen édes itallal helyettesítened, bár ez sem jó megoldás, mert az is tele van cukorral...
2015. máj. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Napi egy kávé energiaital helyett? Ha mondjuk a koffein miatt nem tudod letenni. Mert attól lehetsz függő.
2015. máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igyál kávét, először napi 3-4-et, pár hét után kevesebbet.


Nem energiaital függő vagy, hanem koffein függő.

2015. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!