Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradást megelőző este mit...

Véradást megelőző este mit szoktatok enni/inni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


23 éves lány vagyok, holnap lenne a 9. véradásom. Egyetemen tanulok, decemberben 3 hónapra tiltottak el a véradástól az alacsony hemoglobin szintem miatt. Egy kicsit volt az alsó érték alatt. Pont államvizsga előtt voltam, így nem csodálkozom, hogy kimerült voltam. Most félek egy kicsit, hogy holnap mi lesz. :) Nem félek amúgy a véradástól, nem volt semmi problémám eddig vele.

Azt gondoltam este a párommal vörösborozunk egy kicsit, hátha az segít, hogy még véletlenül se legyen ilyen probléma. Szerintetek ez segít? :) Mit szoktatok még tenni? Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2015. máj. 4. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy nap alatt nem sokat számít az, hogy mit eszel, mit iszol, annál lasabb folyamat a vörösvértestek utánpótlása. :) Szóval szerintem csak azt egyed/igyad amit normálisan szoktál, de ha megkívánsz 1-2 pohár vörösbort, az is jó, ártani nem árt!


Jó, hogy ilyen rendes vagy, hogy adsz vért!

2015. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor így teszek, ahogy szoktam. :) Más okból is fontosnak tartom a véradást, hisz ez az embernek saját magának is jó. A vizsgálatok, vérfrissülés stb. miatt.
2015. máj. 4. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!