Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vízforraló edény falán...

A vízforraló edény falán lerakódott VÍZKŐ milyen anyagokból áll? . Ebből lesz a vesekő?

Figyelt kérdés
Összegyűjtöttem, megszárítottam a vízforraló faláról lekapart anyagot, - nézegetem, - olyan mint a VIM súrolószer. Ez valójában kőpor?

2015. máj. 8. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Pontosabban mészköpor - legalább is a te fogalmaid szerint.
2015. máj. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Nagyrészt kalcium-karbonátból és magnézium-karbonátból áll. Kb. mint a mészkőhegységek.
2015. máj. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Ja, és a veseköhöz semmi köze.
2015. máj. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez az anyag nem káros az egészségre, ha megisszuk?...(a vesekövet ezért kérdeztem.) Nem lehet, hogy lerakódik a vesében, májban , erekben és ez okozza az elmeszesedést?
2015. máj. 9. 06:54
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

"Ez az anyag nem káros az egészségre, ha megisszuk?...(a vesekövet ezért kérdeztem.) Nem lehet, hogy lerakódik a vesében, májban , erekben és ez okozza az elmeszesedést?"


NEM, nem káros, sok ásványvíz esetében éppen ettöl lesz "ásvány".

Vesekövet nem okoz - egész más vegyületek kellenek hozzá, egy nem igazán jól müködö vese, meg nem elegendö folyadékfogyasztás. Az érelmeszesedésnek meg végképp semmi kötze ehhez, ott ugyanis nem "meszesedik" az ér, hanem a túlzott menyiségben fogyasztott zsirból rakódik le egy réteg (nem egészen pontos a fogalmazás, de a lényege ez). Ezt csak azért nevezik a köznyelvben meszesedésnek, mert az érfal elveszit ettöl a rugalmasságát és ezért lesz sérülékeny.

2015. máj. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jó butaságot mondott a 74%-os, persze, hogy van köze. a vesekövek 80%-a meszes kő (kalcium) és a kalcium-kő nyilván kalciumból van, miből másból lenne. veseköveseknek kifejezetten alacsony ásványianyag-tartalmú vizet írnak elő.
2017. márc. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja még annyit, hogy az én vesém jól működik, rengeteget iszom, és mégis vesekövek garmadával rendelkezem. (a vizem nekem is nagyon vízköves).
2017. márc. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!