Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a drog és a fű...

Funkyy kérdése:

Mi a különbség a drog és a fű között?

Figyelt kérdés
Nálunk ezek nem elterjedtek, de érdekel a téma. Mi a drog és a fű közötti különbség? Hallottam már párról: mariuana,kokain,heroin,crack,lsd,joint,kender,speed extazy. Mi a különbség köztük? Milyen élményt nyújanak? Melyik káros a szervezetre? Leginkább a hozzáértők válasza érdekel, vagy aki esetleg már próbálta. Ha lehet mindegyikről külön vélemény köszi.

2015. máj. 9. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
fu az arokba no. drog meg az osszes tobbi amit leirtal.
2015. máj. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 |Orfeusz| ***** válasza:
91%

Ha a Googlebe írtad volna be, nem kéne várni válaszra.

A drog minden, az idegrendszerre valamilyen befolyással bíró szer gyűjtőneve. Nagyon sokféle van, a "fű" a marihuánára (vadkender) utal. Ez egy könnyűsúlyú kábítószer, fizikai függőséget nem okoz, hatása az alkoholéhoz hasonló. Van sokféle más is, a narkotikumok a valódi kábítószerek (heroin, kokain), vannak felpörgető hatásúak, mint a speed, vannak hallucinogének, mint az LSD.

Hatásban és függőség kialakításában eltérnek egymástól, de érdemes az összestől jó távol tartanod magad.

2015. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

A drog eredetileg minden, amit a drogériában vásárolsz. De gondolom, téged csak az illegális drogok érdekelnek.

Az illegális drogok mind az idegrendszerre hatnak, és mindegyik káros a szervezetre. Persze nem egyforma mértékben. Túl sok tapasztalatom nincs, a fűről tudom, hogy hányingert okoz. De ennyi.

Speedről és kokainról csak hallottam, hogy felpörgetnek, de olyan ismerősöm, aki rendszeresen élt velük, azt mondta hogy igazából pár energiaitallal is hasonló hatást lehet elérni. Bár gondolom, ez szokás dolga is.

2015. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan a drog az a valamilyen biológiai hatóanyagot tartalmazó szárított növényi vagy állati anyag. Ezért a szárított növényi leveleket, szárrészeket, virágot tartalmazó gyógyteák is drognak minősülnek, de az őrölt kőrisbogár, sőt a keleti kulturában a porított orrszarvú tülök is. Fűnek pedig a szárított, őrölt, zöldesbarna marihuánát, szálas hasist nevezik "becenéven". Ami már szintetikusan laboratóriumban előállított, tabletta forában kiszerelt hatóanyag, az jelenik meg speed, extasy és hasonló neveken. Hogy mi káros a szervezetre, arra azt lehet mondani, hogy minden, ami nem tápanyagnak minősül, az általad felhozzak közül lényegében mindegyik. Igaz, hogy a viszonylag enyhe hatást kiváltó anyagok felhasználásának törvényi szabályozása lehet eltérő egyes országok tekintetében, de orvosi vizsgálatok mindegyiknél kimutatták a bizonyos fokú veszélyességet (akár társadalmi szinten). Gondolj arra, hogy euforikus állapotban szinte bárkit rá lehet venni olyan cselekedetekre, amiket józan állapotban nem tenne meg, de éppen a szer hatására az erkölcsi gátlás, a józan ítélőképesség eltűnik. Vannak persze társadalmilag "elfogadott" drogok, amelyből az állam is jó hasznot szerez, pl. az alkohol, a dohányárú, de a kávé, tea is.
2015. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Baromira semmi köze a fű hatásának az alkoholéhoz
2015. máj. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
# 2/5 A vadkenderre biztos, hogy nem utal a drog kifejezés. LOL
2015. aug. 20. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Drog: Gyógyszertárban kapod, orvosság néven.

Fű: egy gyógynövény

2015. nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
"Speedről és kokainról csak hallottam, hogy felpörgetnek, de olyan ismerősöm, aki rendszeresen élt velük, azt mondta hogy igazából pár energiaitallal is hasonló hatást lehet elérni." Ezen most jót nevettem :) Valószínűleg ha kipróbáltad volna, nem így állítanád..Annyira felpörget mindkettő, hogy ülve is remeg a lábad legszívesebben annyira mennél már, én speed után 2 napig nem aludtam. Energiaital meg felér egy kávéval, körülbelül semmi hatás de azért vicces volt:DDD
2016. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én azért nem nevezem drognak a füvet, mert attól csak belazulsz, flashelgetsz, eszel meg miegymás, és nem egészségtelen. Ha érdeklne az egészségem pl én biztos csak füveznék.😀 Na meg a függőség..a fűre nem tudsz fizikailag ráfüggni, pár év masszív use után is kimerül annyiban, hogy b.ameg, deelszívnék egy joját!😀 Szóval nálam ez a különbség. Mindegyikről külön vélemény..hű hát.. 1.kokain: felpörget, de nem olyan alattomos módon mint a speed, hogy tényleg napokig nem alszol..😀.. crack: nagyon szétszed! Nincs véleményem, nekm tuiúl sok..én amúgy is jobban preferálom a lazulást, mint a pörgést. Lsd: megváltozik a világról alkotott képed, az garantált. Hatalmas flash, tényleg. És az extazy pedig tényleg igazi partidrog, hatalmasat tud adni bulikban, de én ezen már túl vagyok pár éve, nem tudok már akkora átéléssel nyilatkozni, nem bulizok,nem igazán pörgök. És végül de kváranemutolsósorban..a Heroin: A leginkább ez éri meg azt hogy káros..elmondani nem lehet mennyire jó.. A káros hatásokról nem tudok olyan professzionálisan nyilatkozni, erre akár rá is googlehatsz😀.. Hosszú távon tulajdonképp minden káros.. Főleg a függőség része, az elvonási tünetek, amiket hamar megérzel, de ha úgy állsz anyagilag, nem kell eljutnod odáig..az, hogy melyik belső szervedet teszi tönkre hamarabb az már tényleg nem tartozik az érdeklődési köreimbe😀 úgyhogy így ennyiben ki is merül a válaszadásom.✌
2016. márc. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja és, hogy értsd/értsétek mire gondolok (utolsó vagyok, csak most jutott eszembe, hogy így még szemléltetni is tudom) szóval nekem a fü ezért "nem drog" mert nézd (és ez nem sztereotípia vagy ilyesmi én magáról az anyagról beszélek és az érzésröl amit okoz és nem az emberekröl) szóval ha a fü jut eszembe vagy szívom épp (magában), akkor az ilyesmi:

[link]


a hallucinogének ilyen feelinget váltanak ki belölem (persze bad tripek is elöfordulnak de) ha rá gondolok..: basszus..nem találok hozzá jó képet, úgyhogy képzeld el a következöt: fekszel a földön hanyatt egy jó puha szönyegen, melletted a barátod/barátnöd/férjed/feleséged/spanod/lakótársad, akármid, az ö lába a te fejed felé néz a magnóból szól a Pink Floyd, néha akarva/akaratlanul mozogsz hullámozva, mintha víz lennél és közben varázslatos színek és formák jelennek meg a fehér plafonon, ami szintén hullámzik, mint te, a gobdolataid pedig vagy nagyon mélyek vagy nem igazán léteznek. Na ez talán jobb is volt mintha ideb*szarintottam volna egy képet. (:


A pörgetös cuccok:

[link]


[link]


És a Heroin pedig: ismét nem találok jó képet, de nem baj..mert most néztem meg a Trainspotting c. filmet (igen, még csak most..:D) és abban nagyon szépen meg volt fogalmazva:

"Gondolj életed legnagyobb orgazmusára, szorozd meg ezerrel, és még mindig a közelében sem vagy."

2016. ápr. 3. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!