Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki adna egy normális...

EAH5770 kérdése:

Valaki adna egy normális leírást, hogy mi a különbség a drog és a fű között?

Figyelt kérdés
Itt ezekre gondolok : külalak,hatás,legalitás,ár,beszerezhetőség,károsítás,rászokhatóság és ilyenek.

2012. jún. 11. 16:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
Először is: A drog természetes eredetű gyógyszeranyagot jelent. Amiről te beszélsz, az a kábítószer. A fű is kábítószer. Külalakra csomós, fűszerű kinézete van, hatása egyénenként és adagonként változó, a legtöbbször csak vigyorognak tőle az emberek, néha előfordul hallucináció és pánikreakció is. Magyarországon nem legális, ahogy egy kábítószer sem. Az ára grammonként 2ezer forint körül van. Sokaan azt állítják,hogy nem lehet rászokni, valójában rá lehet szokni, de nem alakul ki olyan könnyen a függőség, mint erősebb kábítószereknél. Gyengébb akaratú emberek számára a fű a keménydrogok előszobája lehet. Arra pedig, hogy hol lehet beszerezni, nyilván nem válaszolok. Ott, ahol a többi illegális dolgot.
2012. jún. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Óó :D nagyon tanulmányos volt amit írtál. Köszönöm szépen.

Ám van olyan fajta fű is amire nem lehet tényleg rászokni?

2012. jún. 11. 16:48
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
Vannak különböző fajta füvek, de mindegyik fű. Olyan ez, mint a kávé, van ezerötszázféle, de attól még kávé az összes. Mindegyikre rá lehet szokni, teljesen egyénfüggő, hogy ki az, aki csak kipróbálja, ki az, aki rákattan és ki az, aki gátat tud szabni ennek. Ha azt tervezed, hogy aktív fűfogyasztóvá válsz (mert az ár, legalitás, beszerezhetőség, rászokás, stb. kérdések erre hajaznak) , hát öregem, nem ajánlom.
2012. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

úú basszus,ne haragudj,de rengeteg kérdésem lenne hozzád XD

fenébe is..

kezdem akkor az elején.

17 éves koromban eldöntöttem,hogy az egyik életcélom az,hogy mindent próbáljak ki.Itt gondolok a veszélyes dolgokra,a káros dolgokra és a jó dolgokra is.

Pl. autóvezetés,traktorvezetés XD,kamionvezetés,biciklizés 60km/óránál,sízés, egyszóval minden sport,foglalkozás,mindenből egy picit kipróbálni,mert úgy is keveset élünk,tehát kipróbáljak mindenből egy picit.

El is kezdtem a cigarettával.

Az valahogy úgy történt,hogy kértem a havertól egy slukkot,leszívtam,aztán nem tudtam kifújni,elkezdtem köhögni :D ,mint valami hülye gyerek,aztán rájöttem,hogy ez nem nekem való.


2011 dec. 31 --->Pincebuli :D


Hát persze hogy berúgunk :D Ittunk mint a hülyék,már vártam a hányást,azt hittem meg sem érzem,és lespriccelek mindent,de megéreztem,kimentem és a délután megevett gulyáslevesem kijött..

Bántam is. Másnap gondolkodom,hogy mi volt jó abban hogy berúgtam,de nem találtam semmi érvet.

1 hete--->Grillparty

Haver szólt,mentünk,volt neki vmi fű azt hiszem,mondta hogy nem lehet rászokni,mert tudta hogy ha rá lehetne szokni,akkor nem vennék belőle,de aztán megtörtént a dolog.Lejött az első szívás majd a második,aztán vártam :D

Hát ha hiszed ha nem olyan jó érzés volt :D

Mint ha nem én irányítottam volna a testemet,mentem amerre nem is akartam :D beszéltem,mikor nem is akartam xD minden össze-vissza beszéltünk :D

Oltári jó volt :D Nagyon tetszett.

De aztán elgondolkodtam hogy ma 2012-ben berúgni a haverokkal elég költséges,és értelme nincs,inkább szívnánk vmit,és jobb kedvünk lenne 1 napra :D

Muter megtudta,hogy szívtunk,jött a letekerés,hiába mondtam neki hogy nem szoktam rá,meg csak 2x volt..

mérges volt..

De azóta nem kívánom,nem szoktam rá,jó is volt..

Haver mondta hogy 3 hónaponta ez egészséges,mert kitisztítja a tüdőt,ebből nem tudom mi igaz,mi nem.

Ebben még javíts ki légyszíves :D

Jah,és még annyi hogy e 2 alkalom miatt tettem-e vmi kárt a testemben?!

mert ő szerintük nem :S

Muter szerint nagyon is :D

2012. jún. 11. 17:03
 5/21 anonim ***** válasza:
Fúha, ezt inkább privátba, jó? :)
2012. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 an00nym ***** válasza:
100%

nos a marihuána kábítószer, fiziológiai függőséget nem alakít ki, labilis személyiség esetén felléphet pszichikai függőség, de csak igen gyakori használat esetén


-hatás: a delta-9-tetrahidrokannabinol(THC a továbbiakban) a cb1 központi receptorra kapcsolódva fejti ki hatását, szeratonint némi dopamint és endorfint szabadít fel

másik legfontosabb hatóanyag a Kannabidiol(CBD a továbbiakban), ez a CB2 periférián található receptorra kapcsolódik, enyhén szedatív hatású, fájdalomcsillapító és rákellenes, metabolizációjával együtt következik be a hatás elmúltával a fáradtság és az éhség, tompítja a THC hatását de megnyújtja az idejét


külalak: A kendernek 3 fő fajtája van, Cannabis Sativa var Sativa (hasznos kender), Cannabis Sativa var Indica (Indiai kender, Hasiskender), Cannabis Ruderalis (vadkender)

- A C. Sativa tiszta agyi, nevettetős, pörgetős, kreatív hatású, az intoxikáció 2-4óráig tart általánosan, bugája szellős, világoszöld levelekkel és sárgás/világosbarna bibeszálakkal

- A C. Indica fotelba szegező, erős nyugtató, euforikus és mellé kissé szedatív hatású, magas CBD tartalma miatt kisebb a szorongás és nagyobb az elalvás esélye, bugája tömött, smaragdzöld, barna bibeszálakkal, az érezhető hatás időtartama átlagosan 4-8óra

- A C. Ruderalis THC tartalma nagyon alacsony, bugája kicsi, világos, semmilyen elfogyasztható mennyiségben nem effektív

- A Sativa és Indica fajták különböző arányú „keverésével” tenyésztik ki különböző nemesítéseket, ezeknek íz, hatás, szag stb. tekintetében versenyt is tartanak, legnívósabb az évente megrendezett Cannabis Cup


legalitás: egyenlőre sehol sincs teljes leglizációt, 13amerikai államban dekriminalizált, európában Hollandiában,Svájcban,Spanyolországban, Dániában, Ausztriában és hamarosan Lengyelországban is dekriminalizált, több helyen használnak kendert gyógyászati célokra


károsítás: MÉRTÉKLETES és megfelelő használat mellett egészséges akár a zöld tea, vagy csütörtök esténként egy pohár vörösbor

-nem megfelelő felkészültséggel ideiglenes paranoiát idézhet elő

-gyakori és TÚLZOTT használat esetén reverzibilisen károsítja a spermákat(ettől azért nem kell rettegni, kell hozzá vagy 4-5év napi 2-3grammos adaggal)

-szintén túl gyakori használat esetén rontja a gondolkodási és koncentrációs képességeket(8-10év)

bármilyen további kérdés felmerül privátban elérsz

2012. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 an00nym ***** válasza:

jah és kérlek ne általánosítsd a drogokat mert bántja a szemem, minden tudatmodósító más és más ha mondasz konkrétumot, mondom a különbségeket :)

neked is javaslom a daath.hu fúrom olvasgatását további információért BÁRMILYEN tudatmodosító szerről


-ui. a herbál cucc nem fű, és elég káros, valamint nem ismerjük a hosszútávú hatásait, mindenkinek azt javaslom óvakodjon tőlük ha érdekli az egészséges fiziológiai és mentális állapota

2012. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

an00nym ---> Nagyon szépen köszi a tájékoztatást.

Sokat segítettél :)

2012. jún. 11. 20:34
 9/21 anonim ***** válasza:

Anonim válasza a tudományos baromság!

Okos és felvilágosult képet mutat, de valamit tudnod kell kérdező!

Drog minden olyan anyag, ami kívülről a testbe kerülve károsan változtatja meg az emberi test működését!

Ha rám hallgatsz, maradsz az extrém dolgoknál és békén hagyod a tested szennyezését a drogokkal!

Anyukádnak igaza is van, és nincs! Ő abban a világban nőtt fel, amikor a legveszélyesebb drog a pálinka és a cigi volt, ő úgy gondolja hogy a fű egy gyilkos szer!

Nem fog megölni, de megváltoztat hiszen Te írtad, milyen jó érzés volt hogy irányíthattad a tested!

Ajánlom, inkább próbáld ki a 60 Km/h biciklizést, garantáltan jobban fogod magad érezni mint egy méreg hatására elképzelt szituációiban.

Nem véletlenül írtam a mérget, ugyanis minden drog az!

Kis mértékben frissít, ellazít, nagyobb mennyiségben elálmosít, fájdalmat csillapít, nagyon nagy mennyiségben megöl. Ez igaz a zöld teától a heroinig mindenre.

Végszónak, inkább valósítsd meg azokat az álmokat, amiket kitűztél, a közben termelődött adrenalin elég boldogságot ad neked, hogy jól érezd magad, ezért kerüld el a könnyű utat!

2012. jún. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A drog egy általános kifejezés amibe több száz szer beletartozik, mindegyiknek más a hatása, mellékhatása stb. A fű is ezek közül egy, az is drog, bár könnyűdrog mivel nem lehet túladagolni és kisebb a hozzászokás veszélye. A fű esetében a függőség pszichés, míg a keménydrogok esetében psszichés és testi együtt. Konkrétan írj, hogy mivel akarod összehasonlítani!
2012. jún. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!