Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megéri alul működtetni a...

Megéri alul működtetni a pajzsmirigyet csak azért, hogy az ember hízhasson?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem. De mennyire veszélyes?

2015. máj. 10. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Én pm alulműködéssel vékony vagyok, tsh: 26 volt legutóbb és az elég sok. Viszont hajhullás, meddőség, szédülés, száraz bőr és még sorolhatnám. Döntsd el Te hogy szeretnél e ilyet. Én szívesen lepasszolnám ;-)
2015. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én is az vagyok, nekem csak 7 meg 4,5 és eközött de már vagy 6 éve és van nem is kevés szövödmény már csak abból is, hogy ilyen sok ideje fenn áll a dolog.


Az első ilyen probléma a magas prolaktin szint. Alulmüködés kezeletlensége okozhatja. Szóval inkább ne akarj. Agyalapi miriggyel nem jó játszani, ha csak nem akarsz egy másik életet magadnak.

2015. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Talán bölcsebb lenne életmódot váltani. Mi a cél plusz x kiló, vagy izomnövelés? Az izomnak nagyobb a sűrűsége, mint a hájnak, így kisebb térfogattal is súlyosabb lennél. A csak a zabálással akarsz hízni, akkor lehet, hogy menni fog, de később ha átesel a ló túloldalára, azért nem leszel boldog. (A pajzsmirigytrükközést felejtsd el, ha jót akarsz magadnak. gondolom, nem akarsz életed végéig hormongyógyszereket szedni.)

Elég sok mód van arra, hogy súlyt szedj fel. Ne hájra menj rá, mert az is egészségtelen. Sport kell, és nem mindegy, hogy milyen kaja. A szteroidokat is el lehet felejteni, és ha valamilyen port ajánlanak, akkor előtte jegyezd meg a nevét, kutass rá az összetevőkre, írd össze, és kérdezd meg a háziorvosodat.


Egyébként érdemes elmenni a körzetihez egy rutinvizsgálatra, TSH-t is beleértve, mert lehet, hogy az is közrejátszik a problémádban. Ill. valami gyomorgond, ami miatt nem hasznosítod rendesen a kaját.

2015. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megéltem jó pár évet, de ilyen marhaságot még nem is hallottam: " alul működtetni a pajzsmirigyet" Gondolod, gogy a szerveid majd úgy működnek, ahogy te akarod. Hol így, hol úgy...
2015. máj. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tényleg baromság, de nem ott van a bökkenő, kedves előttem szóló, ahol te gondolod, mert lehet rá tudatosan azt befolyásoló gyógyszert szedni (más gyógyszerét bevenni, csak receptre írják, és indokolt esetben szerencsére), csak kérdés, hogy megéri-e?
2015. máj. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!