Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak én vagyok az egyetlen...

Csak én vagyok az egyetlen ember aki tudja tudatosan állítani a fókuszt a szemén?

Figyelt kérdés
Kb.Hét éves korom óta bírom tudatosan állítani a szemem fókuszát.. most 15 vagyok és gondoltam rá keresek a neten, hogy ennek a (csúcsszuper nagyon hasznos) "képességemnek" van-e egyeltalán értelme de nem találtam semmit. Szóval csak annyi lenne a kérdés, hogy ez most ér valamit vagy haladok ezzel előrébb valamiben vagy most ez miért van?:D a válaszokat előre is Köszönöm.

2015. máj. 5. 22:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Ha pl. arra gondolsz, hogy "beállítod", hogy az előrébb lévő tárgyra fókuszálj, azt lásd tisztán, míg a háttérben lévőket kissé homályosan, vagy ugyanezt meg tudod fordítani, az nem szuperképesség :D Én is tudok ilyet, meg szerintem az átlagemberek 98%-a is. :D
2015. máj. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 7 milliárd ember közül te vagy az egyetlen.
2015. máj. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre az összes ember képes, akinek nem műlencséje van, és normálisan működik a szeme....
2015. máj. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
semmi csúcsszuper nincs ebben. mindenkinek így működik a szeme
2015. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az agyadra ment néhány film! :D

[link]


[link]


:D

2015. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szóval egyáltalán nem egyedülálló képesség, különböző mértékben mindenkire képes rá. Talán nem tudtad, hogy hívják, és ezért nem találtál rá a neten. Térlátásnak hívják, így több találatod lesz, ha rákeresel. (Barátod a Google, de nem gondolatolvasó) :D

A térlátás képessége mint írtam, eltérő a különböző embereknél éppúgy, mint a hallás, szaglás, stb. is. Ezt azonban bizonyos gyakorlatokkal lehet fejleszteni. Vannak munkák, amik kifejezetten fejlett térlátást igényelnek, ilyen pl. a fotós, és az operatőr munkája is többek között. Egy igazi operatőr pl. nagy hasznát veszi, hogy egy pillanat alatt fel tudja mérni, hogy egy adott objektum hány méterre van, és a masináját (Kameráját, nem a szemét! :D) úgy fókuszálja.

2015. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szegénykében egy világ omlott össze...
2015. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én nem erre gondoltam, hanem arra hogyha egy távolabbi tárgyat nézek akkor azt tudatosan el bírom homályosítani anélkül, hogy néznék valami közelebbi tárgyra.
2015. júl. 5. 02:16
 9/12 anonim ***** válasza:
szóval tudsz hunyorítva nézni. 6 milliárd másik ember is tud....
2015. júl. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem én ezt úgy gondoltam mint amikor egy kamera lencséjénél a fókuszt a legkissebbre állítod..
2015. szept. 2. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!