Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem volt még aranyerem, de...

Nem volt még aranyerem, de úgy gondolom, hogy ez az, külső aranyér?!

Figyelt kérdés

Végbélnyílásnál egy ilyen kitüremkedést vettem észre mosakodás közben.Elég jól kitapintható.

Székelésnél ha törlöm magam picit vérzik is,de csak icit.

Viszont nem fáj,se kívül,se belül se törlésnél semmi.Tehát egyáltalán nincs fájdalmam és csak törlésnél vérzik nagyon minimálisan.

Ilyen esetben mi a teendő?el lehet tüntetni azt a kitüremkedést?

Normális válaszokat szeretnék kapni.Köszönöm!


2015. máj. 13. 11:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen, el lehet. Nekem a Reparon vált be!
2015. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Figyeld meg,hogy vissza tudod-e tenni az ujjaddal. Ha igen, valószínűleg egy kezdődő aranyérről van szó, de látatlanban nyilván nem lehet megmondani. Tudom,hogy kellemetlen / kínos téma, de a legjobban akkor jársz, ha elmész proktológushoz, vagy a sebészetre. Kettő perc alatt vége a vizsgálatnak és megmondják, hogy mit tegyél. Nem javaslom a vény nélküli krémeket (mint pl. reparon), mert ezek csak tüneti kezelésre jók, ráadásul elnyomhatod vele a dolgot addig, amíg tényleg komoly lesz a baj.
2015. máj. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kedves kuszusz!Köszönöm szépen tanácsot.Hogy érted azt,hogy visszatenni?Bocsánat ha hülyeséget kérdezek,csak nem voltam még így :/

És ha elmegyek vele orvoshoz fájdalmas a vizsgálat?

2015. máj. 13. 12:21
 4/17 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

Tehát amikor kitapogatod az ujjaddal, nyomb befelé a végbeled irányába, persze csak úgy, hogy ne fájjon. Ha visszabújik, akkor szinte biztos,hogy aranyér. A vizsgálat relatív, nyilván nem életed legjobb két perce lesz, de nem lesz kifejezetten fájdalmas, maximum egy kicsit kellemetlen. Ha kezelés nélkül marad, annál fájdalmasabb lesz később a vizsgálat, vagy az esetleges beavatkozás is.

2015. máj. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Értem kuszkusz,köszönöm! :)

Akkor talán nem rosszabb mint egy nőgyógyászati vizsgálat :)

2015. máj. 13. 12:31
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem volt/van részem mindkettőben és inkább a proktológiai vizsgálatot választanám, ha kellene... :) tényleg nem olyan vészes annak tükrében,hogy szükséges. Én mindig mindenkit arra biztatok,hogy merjen orvoshoz menni, mert aprónak tűnő dolgokból is lehetnek komoly bajok, tényleg.
2015. máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És milyen az a proktológiai vizsgálat?
2015. máj. 13. 13:14
 8/17 anonim ***** válasza:
Megnézik a végbeledet tapintással, illetve ha szükséges, műszerrel.
2015. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez aranyér,az emberek 40%-ékának van,ezzel nem kell orvoshoz futkosni.Figyelj rá oda és akkor nem kell orvos.Akkor kell orvoshoz menni ha romlana a helyzet,több csomó jönne elő,megnagyobbodna,nagyobb vérzés lenne stb.


Nagyobb,vastagabb székletnêl,vagy hosszabb szorulás után jöhet elő ekkor reparon krêmet használj.

Amikor előjön olyankor óvatosan töröld csak meg a végbeled,de a legjobb ha nedves törlőkendőt hadználsz így nem sérted meg magad.


Kisgyereknek is lehet aranyere,nem életkorhoz kötött.

2015. máj. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész válaszokat! :)

Megnéztem egy kis tükör segítségével,és nem közvetlen a végbélnyílásnál van,hanem attól kb olyan fél-1 cm-re.És mellette van olyan rész,mintha sebes(varros) lenne.

De mint mondtam nem fáj meg semmi ilyesmi.És ahogy kuszkusz írta próbáltam visszanyomni,de nem sikerült(lehet én voltam béna...).És nem nagy,de azért rendesen kitapintható.

2015. máj. 18. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!