Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 13-14 évesen kaphat valaki...

13-14 évesen kaphat valaki szívinfarktust?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a szív-és érrendszeri betegségektől (hipochonder vagyok, de nagyon). Lehetséges, hogy ilyen bajom legyen ilyen idős korban?

2015. máj. 15. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na most gyulladásfokozó nyugati étrend + nyugati életmód mellett bár konkrétan én nem gondolnám, hogy statisztikailag említésre méltó esélyed lenne szív-érrendszeri megbetegedésekre ennyi idősen, DE konkrétan a kezdődő elváltozásokra már van.


A rossz étrenddel + a stresszl (pl. betegségtől való félelem krónikus megélése) szépen megbetegíthet aminek igen, idővel lehet ilyen betegség is a vége.


Tehát pont a félelmeddel rontasz az egészségeden, ezt gondold át.


A másik pedig, hogy úgy kell élni, hogy lehetőleg megelőzd a betegséget. Önmagában a félelem az még nem gyulladáscsökkentő táplálkozás.


De ha a helyes táplálkozás nehézkes és bizonytalan is, akkor még szerencséd van, mert pont az érelmeszesedésre van egy megelőző- és gyógymód, érelmeszesedés elleni immunizálásnak nevezik, ami megakadályozza azt az anyagcserezavart, ami a gyulladásos folyamatok kapcsán magát a plakképződést, meszesedést okozza. Úgyhogy ebben pont nyertél, mert pofon egyszerűen elkerülhető betegségről van szó, keress utána ennek az immunizálásnak és vedd fel a kapcsolatot a (magyar) fejlesztőkkel.

2015. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Normális esetben nem jellemző, viszont lehet olyan veleszületett betegsége az embernek, ami előhozhatja, de ez genetika, pl. ha volt már a családban valakinek fiatal korában szívbetegsége, akár távolabbi rokonoknál is, akkor félhetsz. Nekem egy osztálytársam majdnem 16 évesen halt meg szívrohamban, semmi előjele nem volt azon kívül, hogy a szülei előtte már egy pár hónapos babát is elvesztettek ugyanígy.
2015. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem volt a családban se szívbeteg, se rákos beteg, semmilyen betegségük nem volt, csak egyszerűen ugye az öregség, és meghaltak.
2015. máj. 15. 15:07
 4/11 A kérdező kommentje:
Voltam 1 hónapja teljes érvizsgálaton, és azt mondták tökéletes lett. Mozgok mindennap legalább 1 órát+tesi órák, nem magas a vérnyomás (idegesen se megy fel 130-nál föntebb). Gyakorlatilag csak félek, de nem szoktam mindig ideges lenni, csak-néha-néha, de az belefér, és nem ilyen idegbeteg roham :D
2015. máj. 15. 15:09
 5/11 A kérdező kommentje:
*vérvizsgálat (bocsánat :D)
2015. máj. 15. 15:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Rajtad áll, hogy idegességet választasz-e.


Választhatsz meditációt és nyugalmat is. Amelyik boldogít vagy jobb neked, azt csináld.

2015. máj. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez kényszerbetegség, pszichológus tud segíteni. Nekem is volt, próbálkoztam ilyen meditációval meg egyebekkel, de nem jött be. Aztán mikor már olyan szinten voltam, hogy az izomlázat is leukémiának gondoltam, az aftát szájráknak, a fejfájást agydaganatnak, meg ilyesmik, na akkor elmentem pszichológushoz. Kb. 2 hónapig jártam, de igazából maga a terápia se nagyon használt, inkább az, hogy tudatosult bennem, hogy ezeket a dolgokat csak beképzelem. Most már ritkán vannak ilyen gondolataim, olyankor egyszerűen elfoglalom magam valamivel (nekem az jött be legjobban, hogy gyerekek vicces aranyköpéseit olvasgatom, pl. facebookon van ilyen csoport, hogy gyerekszáj). Meg úgy vagyok már vele, hogy lesz@rom, ha rákos vagyok, akkor így jártam :D
2015. máj. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelőnek: Köszönöm, hogy írtál, nagyon megnyugtattál, már gyakorlatilag el voltam szomorodva, hogy lehet már nincs sok hátra nekem, hiába vagyok fiatal, meg minden, mondom itt hagynám anyámékat, akkor most kezdődne az középiskola (legszebb éveknek szokták mondani :D), meg amúgy is félek az elmúlástól....hogy miért van? Hova kerülök stb...nem is az hogy félek, csak elgondolkodtat.
2015. máj. 15. 16:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert beteg világképet nevelnek az emberekbe ahol ilyen gondolatok születnek a fejedbe.
2015. máj. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
fejedben :)
2015. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!