Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rosaceas (foltokban piros) az...

Rosaceas (foltokban piros) az arcom. Elmentem vele orvoshoz, aki felírt rá egy szteroidos krémet (hidrokortizon) amit ki is váltottam, de arra meg nagy betűkkel rá van írva hogy "ne használja arcra". Most akkor elkezdjem használni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 19. 13:21
 1/4 egy naaagy fan ***** válasza:
Érdeklődj még egyszer az orvosnál
2015. máj. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt mondta, ha nem javul, menjek vissza egy hét múlva. Addig csak nem lesz gond, ha használom...Ha meg igen, akkor úgyis visszamegyek és íratok fel mást.
2015. máj. 19. 23:22
 3/4 A kérdező kommentje:
Esetleg valami bevált krémet, hatóanyagot tudnátok mondani? Nincs viszketés csak állandósult piros foltok. És kifejezetten a tüneti kezelés érdekelne.
2015. máj. 22. 13:39
 4/4 anonim ***** válasza:
58%
A bőrgyógyásznak legegyszerűbb felírni egy szteroidos krémet, mert az gyors javulást hoz, igen ám, de utána már nem tud az ember "leszokni" róla, mert csak azzal marad szebb a bőr. Tényleg nem szabad használni. (14 éve van rosaceám és rengeteg bőrgyógyászt megjártam már) Én most találkoztam egy normális bőrgyógyásszal, aki ki is vizsgált rendesen, belevájt az arcomba több helyen és mikroszkóp alá tette a mintákat. Kiderült, hogy a Demodex nevű atka okozza nálam a rosaceát és ezt kell kezelni, erre pedig semmilyen szteroid nem jó, csak egy gyógynövényes tonik az egyetlen, ami megöli őket. Ezt kezdtem el használni, meg még egy pár krémet, amit felírt, arcszeszt és az Uriage Cu Zn+ nevű krémjét és másfél hónap alatt olyan rengeteget javult a bőröm, hogy az ismerősök nem győznek csodálkozni. Ezt eddig még egyetlen bőrgyógyász sem érte el a 14 év alatt, inkább telitömtek antibiotikummal és tönkrement az emésztésem emiatt. Nem tudom, volt-e már ilyen kivizsgálás, ha nem akkor érdemes elmenni olyan helyre, ahol szűrnek demodexre. Jobbulást kívánok!
2015. jún. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!