Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne álmosodjak...

Mit tegyek, hogy ne álmosodjak el napközben?

Figyelt kérdés

Már 12 éves korom óta alszom délután. Azonban sajnos az alvásigény nálam nemcsak délután jön elő, hanem mikor itthon vagyok körülbelül két óránként. Leülök tanulni, és egyszerűen bizonyos időközönként aludnom kell, ráadásul felkelni is iszonyatosan nehéz ezekből a napközbeni alvásokból. Emellett úgy érzem bármikor és bármennyit tudnék aludni.

Iskolaidőben még nem sokalltam az időt amit alvásra fordítottam, mivel éjszakánként 6-7 órát aludtam, délután pedig 1 órát. (Érdekes módon az iskolába nem jön rám olyan erősen az álmosság mint itthon.) Viszont nyaranta sokszor már 12 óránál járok.

Az a bajom, hogy nemcsak nagyon kellemetlen, hogy nem tudok itthon nyugodtan olvasgatni, vagy tanulni alvás nélkül, hanem tartok attól is, hogy egyetemen problémáim lesznek a tanulással, és attól is, egészséges dolog-e ez, plusz rengeteg időt elvesz az életemből.


Mit tudnék tenni?



2015. máj. 20. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is tudnék most aludni, pedig szundítottam egyet délután, de nem fekszem le és nem alszom, ennyi! :D Mellesleg az energetikusabb életvitel is sokat javíthat, megfelelő táplálkozás, sport stb.
2015. máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyon kemény elhatározás jött be, hogy napközben nen alszom. Éjszaka 7-8 óra alvás (eleinte nem fogod végigaludni) Napközben amikor rádjön az álmosság akkor fekvötámasz, majd felülések (nekem 10-10). Ez megrmeli a vérnyomásodat, ami lehetővé teszi, hogy akaraterővel folytasd a napot.

Nem egyszerű, de meg lehet csinálni. A káve csak pillanatnyilag segített.

2015. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!