Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Le műtessem vagy mit csináljak?

Le műtessem vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van a vállamon egy csúnya dudor, olyasmi mintha zsírcsomó lenne, de nem tudom ez mitől alakult ki. Nagyon idegesítő mert ez miatt nem hordok újatlan pólókat meg semmiféle nyári ruhát mert mindegyikből kilátszik. Voltam bőrgyógyásznál azt mondta nem tudja mi ez ha nagyon zavar ad beutalót a sebészetre és leveszik, de nem igazán volt még hozzá merszem. Szerintetek mi lehet ez? Tényleg zsírcsomó lenne? Valami alternatív megoldás a műtét helyett? Ja és ha mégis levetetem és ugye összevarják mert elég mély meg nagy akkor mennyi idő múlva szedik ki a varratokat? Nagyon kétségbe vagyok esve mert idén nyáron már nem szeretném takargatni magam! Légyszi segítsetek!!

16/L

Itt van róla két kép:


[link]


[link]


2015. máj. 20. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre sajnos nincs alternatíva, csak a műtét, nem kell beutaló a sebészetre, menj el és nézesd meg. Előszőr lipómának gondoltam, de az nem piros, hanem fehér csomó, úgy tudom.
2015. máj. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, jöhetnek még más vélemények is!

Nem, ez nem lipóma mert azt mondta is a doki hogy tuti hogy nem az :)

2015. máj. 20. 16:13
 3/6 A kérdező kommentje:
Jajj most kerestem rá hogy a zsírcsomó egyenlő a lipómával :) pedig a doki azt mondta nem lipóma, szerinte zsírcsomó, lehet elmegyek inkább egy másik bőrgyógyászhoz :)
2015. máj. 20. 16:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Sebészetre menj, ott kiszedik.
2015. máj. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) És mennyi idő a műtét? Nem altatnak el hozzá ugye? Csak bemegyek egy szuri aztán kiszedik, varrják, leragasztják és jöhetek is ? Mennyi idő múlva kell visszamenni varrat szedésre? Nem lesz csúnya a heg? Kérhetek felszívódó varratokat vagy ilyet nem lehet?

Bocsánat a sok kérdésért,de nagyon félek mert még nem volt semmiféle műtétem!

2015. máj. 20. 16:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy egyből megcsinálják-e, vagy kapsz időpontot, lehet, hogy nem is ott végzik el, hanem van rá egy külön sebészeti részleg. Gondolom érzéstelenítő injekció után kiszedik, összevarják és mehetsz haza. Varrat vagy felszívódó, vagy kiszedik 1 hét 10 napon belül, attól függően, hogy mekkora a vágás.
2015. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!