Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne az ülő munka...

Hogyan lehetne az ülő munka (néha 10-11 órás) káros hatásait (lábdagadás, súlynövekedés, vizesedés) kompenzálni?

Figyelt kérdés
A munkaközi szünet kevés illetve munka közben nem állhatok föl. Egészségesen eszem közben, hetente 3 szor járok sportolni(futni és trx ) mégis a fentiek megvannak. Nagyon el vagyok keseredve és a közérzetem is rossz.

2015. máj. 31. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Rakd fel a lábad az asztal alatt valamire (akár egy doboz papírra), végezz láb és bokakörzéseket! Igyál sok folyadékot! Ha teheted cseréld le a széked ülőlabdára!
2015. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vizsgáltasd ki magad orvossal! ennyi sportnak kompenzálnia kellene az ülőmunkát.
2015. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem állhatsz fel? Néhány másodpercre sem? 11 óra alatt kizárt, hogy nem kapsz annyi szünetet. Kimész a mosdóba, aztán sétálsz három kört. Ugyanezt meg lehet csinálni az ebédszünetben is, ami nyilván hosszabb.


De ha ragaszkodsz ahhoz, hogy nem állsz fel, akkor a szék szélére ülve lehet lábemelést végezni, térdhajlítást, térdkörzést, bokakörzést. Felsőtestre törzsdöntés, karkörzés, stb. De ha ennyire megvisel a sok ülés, akkor ezek nem nagyon fognak segíteni. Munkahelyet kéne váltanod inkább.

2015. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha számítógéppel dolgozol akkor ha jól tudom törvény írja elő, hogy óránként 10 perc szünetet tarthass, ezt legalább részben jó lenne kihasználni.
2015. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!