Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a gerincferdülésse...

Mit kezdjek a gerincferdüléssel? Javulhat még? 17L

Figyelt kérdés
Hanyag tartás miatt jártam általános iskolában gyógytornára, külön egy ortopédiára (ami rengeteget segített, de betették bent fekvősöknek délelőttre, érthető módon nem hagyhatom ki egész évben a sulit emiatt), valamit a suliba is. A hanyag tartás megoldódott, de tovább kellett járnom a suliba, különben a tesitanár felhívta anyát, az igazgatót, az ofőt, stb, hogy lógok. (Sokan jártak hozzá, akiknek semmi bajuk ortopéd orvos szerint, ő mégis erőlteti, szerintem a pénz miatt.) Utolsó két évben heti háromszor jártam hozzá egyre nagyobb gerincferdüléssel. Elmentünk ortopéd orvoshoz, ahol kiderült, hogy a gyógytesi tanár abba az irányba "hajlít el", amerre a gerincem ferdül, aki külön órára járt hozzá, az mind így járt, gerincferdülés balra, és nem javult. Mivel én nem csak egyszer voltam, nekem sokkal durvább lett, mint a többieké: a csípőm asszimmetrikus, a jobb lapockám kiáll, soha nem mernék fölvenni olyan ruhát, amiből kilátszik a hátam, és ez nagyon rossz érzés. Anyumnak szóltam, hogy a gimis gyógytesi nem lesz elég, menjünk ortopéd orvoshoz, de nem érdekli, azt mondja, a mostani bőven elég, amúgy se számít sokat a külső. Szerintem már neki is elge van, mert az álatlános iskolás gyógytesi tanárom még a munkahelyén is zaklatta, de ő tudna időpontot kérni hamarabb, egészségügyis. A gimis egészség ellenőrzésen szörnyülködtek a hátamon, hogy "úristen, ilyet még sose láttak, nagyon durva". Most apa bejelentette, hogy 5 napos nyaralásunk lesz végre, élményfürdőbe. Örülök neki, bár a vizet gyűlölöm, de nem baj, majd megszeretem valahogy, csak gericferdülésem ne lenne!! Nem merek bikinit felvenni. Ráadásul fáj a háam, szerintem a fejem is amiatt szokott. Az álatlános iskolás gyógytesi tanárom azzal ijesztgetett, hogy abban a korban kell javítani rajta, máskor már nem nem lehet. Ez igaz?! Mit csináljak?? Tudom, hogy muszáj kezdeni vele valamit, mert idősebb korban veszélyes,de szerintem egy gimis gyógytesi tanár nem megfelelő, ő általános gyakorlatokat csináltat, nekem meg speciális kell.

2015. jún. 2. 21:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Pont most vesztem össze anyával azon, hogy megint felemlegettem, hogy kéne menni ortopédiára, szerintem viszont azért fáj a hátam, mert sokat ülök, és hasaljak inkább. Ennyi. Hajthatatlan.
2015. jún. 2. 21:41
 2/8 A kérdező kommentje:
*szerinte (fáj azért a hátam, amit leírtam)
2015. jún. 2. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:
17 évesen egyedül is el tudsz menni szerintem.
2015. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérj a háziorvostól beutalót orthopédiára és menj el, nem muszáj hozzá szülői felügyelet, 17 évesen már fogadnak egyedül is.
2015. jún. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát anyukád úgygondolom nagyon nincs tisztában vele, hogy a gerincferdülés mennyire súlyos problémákhoz vezethet.. Javulhat még de ahoz rendes gyógytornász kell nem "tesitanár"
2015. jún. 6. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is gerincferdülésem van, és ennek most fontosabbnak kell lennie, mint a sulinak.

Ha gondolod segíthetek.

2015. okt. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, végül a problémám megoldódott, illetve épp megoldódik, járok külön gyógytornára meg minden. :)

2015. okt. 30. 21:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért annyit mégis írok, hogy én is jártam gyógytornára, és azt mondta ne edzek. Kérdeztem miért? azt mondta azért mert gyenge az izmaim. Hát pont azért szükséges ...

Úszás: Nézd meg neten hogy kell úszni, a könyök mindig kicsit behajlítva. Ne az öregnénis 1 órás úszást csináld, hanem mell, gyors, hát, pillangó. Inkább ússz 500m t nagy erővel, mint 2000m t lassan.

Ez is jó video:

https://www.youtube.com/watch?v=zubF9FMmzHk

[link]


Amúgy meg has, váll, hát edzés.

plank, fekvőtámasz 1 lábbal fitballon, húzódszkodás.


Ilyen korban már izmot kell növelni 1000rel.

Amelyik jobban elfáraszt, és többet kell utána pihenned, az a jó, nem baj, ha kiesik 1 nap edzés fáradság miatt.

2015. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!