Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sportlás közben iszonyatosan...

Sportlás közben iszonyatosan felmegy a pulzusom úgy érzem megáll a szívem az állóképességem a 0-val egyenlő mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nincs túlsúlyom és nem dohányzom. nagyon kemény sportot űzök (thai box) ami irdatlan állóképességet igényel. Már a bemelegítés közben is szakad rólam a víz és a csoportból én merülök ki a legjobban. Egyes esetekben a szívem úgy kalapál h szinte kiugrik a helyéről. Magas a vérnyomásom is és nincs semmi állóképességem. Sajnos nincs javulás pedig gyakran kocogok (legalább is próbálok 1km-nél többet lefutni) nem tudok 5 percet végig bunyózni ami az edzések rovására megy. Néha már szégyellem magam. Néha annyira ver a szívem h a dobhártyám szinte kiszakad mert ott is érzem a kalapálást. Néha olyan érzésem van h feladja és ott kapok szívrohamot az edzőteremben. Hogyan javítsak a dolgon? Helyesen táplálkozom sportolok nem dohányzom nem iszom és nem vagyok kövér.
2010. febr. 28. 03:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
így csak kicsinálod magad. kardiológust ajánlanám, és hagyd abba ezt a sportot, azonnal.
2010. febr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőhöz. Próbálhatod hosszú, lassú futásokkal vagy teljesítménytúrákkal növelni az állóképességedet. (Az 1 km az nem hosszú, még az atlétikában is középtávnak számít.) Mindenképpen kérd ki a kardiológus szakvéleményét, csináltass terheléses EKG-t, mert életveszélyes helyzetbe sodorhatod magad.


(Össze tudod számolni, hogy az utóbbi években hány olyan halálesettől volt hangos a média, amikor nálad erősebb, jobb sportolók hirtelen meghaltak edzés vagy verseny közben szívrohamban? Fehér Miklós, Kolonics György, stb. stb. Tudod. És mit gondolsz, hány ilyen eset nem került be a hírekbe, mert nem volt híres az ember?)

2010. febr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Állóképességi sportot kellene mellette (előtte?) űznöd. Legkézenfekvőbb a kerékpár (sífutás gondolom nem játszik).

2-3 év alatt kb 5000 km/év intenzív bicózással a nyugalmi pulzusodat leviheted 40-ig, ekkor a átlagos terhelés alatt már csak 110 körül lesz.

2010. febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam sőt próbálok is de egyszerűen nincs fejlődés sem javulás. Remélem nincs semmi "gyári" bajom voltam már terheléses EKG-n nem mondtak semmit hogy bármi baj lenne de ott is majd kiköptem a tüdőmet úgy megfuttattak. Ahhoz képest hogy a vizsgálatot alig bírtam végigcsinálni azt mondták hogy minden oké kicsit magasabb a vérnyomásom az átlaghoz képest de ennyi. Holnap is lesz edzés és baromi ciki hogy elsőként dőlök ki. nem tudom mi lehet az oka.. :(
2010. febr. 28. 22:31
 5/13 anonim ***** válasza:
A nincs túlsúlyod az mit jelent, gyanús, hogy nem írtad pontosan? Ezzel el szoktak tévedni. Pl 178-hoz 80 kg az már túlsúly (Egyesek ráadásul még a 85-90 kg-ot is az ilyen "de-jól-nézel-ki-Laci" kategóriába sorolják.) Mondanom sem kell, hogy ezzel már pl nem lehet hatékonyan és sokat futni v. kerékpározni, illetve versenyszerűen állóképessági sportokat űzni.
2010. márc. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nos 195 cm magas vagyok és (hát igen) 110 Kg. Viszont teljesen kockás a hasam a többlet súly nyílván izomzat és a vastag csontozat. Gyakorlatilag max 1%-os zsírpárnázatom van. De mégis mit tehetném elsorvadni nem tudok fölösleget meg nem tudok le adni max 1 kilót mert annál aztán nincs több rajtam. A 6 kockát körbe lehet rajzolni a hasamon. Elhiszem h a szívemnek óriási majdnem 2x túlsúlyt kell megmozgatni de nem tehetek róla gyárilag vagyok nagydarab. Mások a teremben 60-70 kilósok fele akkorák mint én e röhögve végig bunyózzák a 2 órás edzést én meg a bemelegítés közbe úgy érzem h ott halok meg. ma pl elszédültem le kellet ülnöm. Mondanom sem kell ez mennyire ciki és kellemetlen....
2010. márc. 1. 20:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Válassz más sportot. Amúgy meg szted az izmot és a csontot nem kell cipelni? 110 kg az az 50-nek a duplája. És a szíveden is múlik, menyire bírja. Ne kínozd magad halálra. Veszélyes is.
2010. márc. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szedj rá vérnyomáscsökkentőt!

Nekem is ilyen volt... Ilyenkor úgy érzed hogy beszáradt az agyad, és a levegőt is olyan furán kapod. Eléggé rosszul lehet lenni...

Azóta az orvosom felírt kétféle vérnyomás csökkentőt,az beállította rendesen a vérnyomásom és most már így jobb.

2010. márc. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tök mindegy hány kocka van a hasadon, meg mennyit nyomsz ki. 85 kg fölött nem lehet rendes állóképességét szerezni.

Meg lehet nézni, hány kilósak a sífutók, labdarúgók, teniszezők és legfőképpen a kerékpárosok (utóbbiaknak van a legalacsonyabb pulzusa és a legjobb vo2max értéke).

110 kg egy csomó izommal valójában csak feszegetni, meg súlyt tologatni jó, de már lehet, hogy a zsákcipeléssel is gond lenne, mert ott nem lehet ülni, feküdni, hanem menni kell.

2010. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem szoktam az izmaimmal "feszengeni".... Amúgy nézz meg egy nehézsúlyú boxolót (Tyson Butterbean Lenox stb stb) min d mind 110 kiló fölötti és hány menetet "darálnak" végig teljes bedobással. Ennek semmi köze a súlyhoz legalább is nem csak ezen múlik. Ha ennyi lenne az oka elkönyveltem volna és fel sem tetem volna kérdést.
2010. márc. 3. 23:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!