Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezek jó cukorterheléses...

Swifty4ever kérdése:

Ezek jó cukorterheléses vérvétel eredmények?

Figyelt kérdés

Éhgyomor: 5,6

60 perc: 4,4

120 perc: 3,9


Kb fél éve kiderült, hogy inzulin rezisztenciám van (akkori eredményeim: éhgyomri: 5,4; 60 perc: 7,8; 120 perc: 5,6), és azóta diétázok és sportolok rendzseresen, ahogy mondta az orvosom. Javult a helyzetem? Nagyon el vagyok keseredve, mert furcsa, hogy alacsonyabb a terhelt vércukrom, mint az éhgyomri.



2015. jún. 16. 12:22
 1/1 anonim ***** válasza:

sajnos nem jó, ha a két órás alá esik az éhgyomrinak, ez 100% inzulinrezisztencia.

De csak cukrot néztek, inzulint nem?? Anélkül nem sokat ér a vizsgálat. Akinek még csak enyhe az IR, ott a cukor értékek még jók, és csak az inzulinból látni, hogy rossz. Ahol már a cukorba is beleszól (mint nálad a mostani eredménynél), ott már egy fokkal rosszabb a helyzet.

Jótanácsaim: az országban sajnos csak pár endokrinológus van, aki normálisan foglalkozik ezzel, a legtöbb sajnos rávágja, hogy ez jó, nincs teendőd. Aztán szép lassan haladsz a cukorbetegség felé.... Budapesten és Kecskeméten vannak dokik, akiket ajánlok, nem tudom, itt lehet-e írni, írj rám privit esetleg, és leírom. Addig pedig napi 160g szénhidrát diétát csinálj, és ha van facebook oldalad, ott van egy szuper, zárt csoport, írj szintén privit itt nekem, és felveszünk! ;) Ott össze van rendesen foglalva a diéta (mi életmódnak hívjuk) lényege, van sok recept is stb... ;)

2015. jún. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!