Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelésés vérvétel. A...

Cukorterhelésés vérvétel. A két vérvétel között haza lehet menni?

Figyelt kérdés
Kocsival kb 5-6 percnyire vagyunk a kórháztól. Szal nem ülnék ott ha nem muszáj 2 órán keresztül.. Itthon is tudok ülni. Akár feküdni is.

2013. ápr. 15. 16:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Igen, nyugodtan hazamehetsz. Csak ha egy mód van rá, ne te vezess. Nekem nemrég csináltak, és annak ellenére, hogy negatív lett, a második vérvétel előtt kimondottan szédelegtem és elég pocsékul voltam, tuti nem tudtam volna vezetni.
2013. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

A csudába... :-/

Pedig más nem tud helyettem vezetni.. Taxizni ezért meg drága mulatság... Szóval a végére lehet rosszul az ember? Mármint a 120perc végére? Miért? Inni lehet közben? Vizet? Mert akkor nagy bajom lehet talán.. nagyon kacsa vagyok.. :)

2013. ápr. 15. 16:23
 3/23 A kérdező kommentje:
na rosszul írtam.. :) : "nagy bajom NEM lehet" talán.. :)
2013. ápr. 15. 16:24
 4/23 anonim ***** válasza:

Igen, csak ovatosan.

Nekem anno 5 perc volt gyalog a lakas. Ahogy hazaertem le kellett fekudnom, mert iszonyat rosszul voltam. Hanyingerem volt, gorcsoltem, fajt a fejem.

Aznap este nalam beindult a szules, amit epp hogy visszatartottak. Nem mondom, hogy amiatt volt, de az orvosok szerint kozre jatszott a dolog.

Sosem voltam cukros, de a terh.vervetelem ... borzaszto eredmenyeket produkalt.

Arrol nem is beszelve, hogy 5 ek. cukrot raktak 50 ml vizhez.. Szoval meg nem is normal adagot kaptam/kaptunk.

Azert irom tobbesszamba, mert aznap este rajtam kivul ketten jottek be a korhazba hasonlo panaszokkal. Mind a ketten terh.vervetelen voltak aznap reggel..

2013. ápr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Jesszusom... hát ez baromi megnyugtató.... :-/

5 evőkanál cukrot kell megenni fél deci vízzel????? Mi a rossebbnek??? Annyi cukrot 1 hónap alatt nem eszek!!!

2013. ápr. 15. 16:29
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
elvileg sósat enni is lehet, legalább is van ismerősöm, akinek ezt mondták, kérdezd meg! mármint a "szünetben":)
2013. ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem nem engedtek haza... :( Pedig az éhgyomri cukrom is teljesen jó volt, és a terheléses eredménye is tökéletes lett. Nekem azt mondták, hogy nem ehetek semmit, és inni is max. csak nagyon kicsi vizet, ha nagyon nem bírom.

Kedves 4-es, ez szörnyű, ami Veled történt! Ilyet még nem hallottam. Nekem egy orvos mondta, hogy szerinte ezt nem kéne mindenkinél megcsináltatni, mivel nagyon nem tesz jót, sőt a babának meg pláne, mivel ilyenkor ő sokkal kevesebb oxigénhez jut... :(

Remélem hamar rájönnek majd, hogy nem túl jó ez a vizsgálat és kismamáknak csak zsömle-tejjel nézik! Állítólag az nem annyira pontos, de szerintem azért kismamáknak elég az is... Főleg azoknak, akiknek a családban sehol nem fordult elő terhességi cukorbetegség sem, nemhogy sima......

4-es, után minden rendbe jött? Időben szültél? Vagy még bent van a baba?

Kérdező, azért ne aggódj, mert ritka, hogy probléma legyen ebből, csak azért vagyok kiakadva a vizsgálatra, mert szerintem felelőtlenség így csináltatni ezt a kismamákkal... Sok szerencsét és kitartást a vizsgálathoz!

2013. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi... Most kicsit felment a pumpám.. Utána néztem még néhány oldalon. Én azt sem tudtam, hogy előtte való nap legkésőbb este 8 után nem szabad semmit enni... Meg javasolják, h előző nap ne egyél édeset, szénhidrátot etc.. Hát én ma csokiztam, piritósoztam, szal qrvajó..

Inni sem lehet reggel? A vérvétel előtt? Mert nekem migrénem lesz ha nem iszok eleget... :( Olyat is olvastam, hogy vesznek 1x, aztán 1 óra múlva megint, aztán megint.. Hát akkor nem jövök haza.. :-/

2013. ápr. 15. 17:00
 9/23 anonim ***** válasza:

Huh hát ez engem is érdekelne. Mármint, hogy sima vizet sem lehet inni előtte? Ha nem iszom, akkor le se tudják majd venni a vért, mert olyan sűrű lesz a vérem...

Ugye lehet inni vizet előtte? :)

2013. ápr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

4 vagyok.


1-2 kk cukrot raknak normalis mennyisegu vizhez. Nekem mondtak meg hogy vigyek citrom levet es ontsem bele. De meg ugysem volt jo "ize"!

Surgossegi cs. szuletett a lanyom 40+5 napra. Mondhatni, utana minden rendben ment.

1 hetet voltam korhazba, majd nag nehezen haza engedtek.


Mar lassan 2 eves :))

2013. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!