Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Puffadás, erős szélgörcs...

Puffadás, erős szélgörcs étkezések és széklet ürítés után? Vajon mitől?

Figyelt kérdés

Már több, mint egy hónapja kezdődött és egyre erősödik. Szinte bármit eszek utána azonnal puffadok, és szélgörcsök gyötörnek. Már csak a puffasztott rizs és kukoricás abonett nem csinál semmit velem. Ezen élek jóformán illetve sovány húsokon, hiszen a zsírostól is kikészülök.Nem tudom mi okozhatja. Gondoltam már lisztérzékenységre, mert mikor nem ettem kenyeret, meg lisztes dolgokat nem voltak ilyen problémáim, de mióta újra eszek ilyeneket egyfolytában vannak. Persze lehet csak én hozom össze a dolgokat. De például mikor családi összejövetel van és sütik, péksütik, pogácsák egymás hegyén-hátán és nem zabálok be, nem szoktam, mindegyikből csak kicsit vágok, már egyre kevesebbet szinte csak formaságból kóstolok meg egy tortát is, alig bírok után délután állni. :/ Nagyon frusztrál és kínos, mert a barátom közelében sem szeretek ilyenkor lenni. Fiatal vagyok még, nem kellene, hogy emésztési gondjaim legyenek...


Szerintetek, mi okozhatja ? Valakinél hasonló?


20/l



2015. jún. 19. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen gondjaim vannak,csak sulyosabban.

En is azthittem liszt-glutenerzekeny vagyok,de mint kiderult igazabol semmi bajom. Azt mondták IBS-em van,es ennyi.Eljek egyutt vele.

Nezz utana az IBS-nek. Roviden azt jelenti erzekeny bél szindroma.

2015. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ami nem betegség...csak ha semmi bajod, és minden eredmény negatív, de mégis panasz van, akkor kitaláltak rá egy betegséget és rá fogják.

Szóval remélem nem IBS-em van, hanem valami betegségem , amire van gyógymód, nem csak tüneti kezelés. :(

2015. jún. 19. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanezek a tünetek, tükrözés sikertelen mert annyira görcsösek a belek, diagnózis: ibs és viszlát... :-\

Vizsgáltasd ki mást nem tudsz tenni.

2015. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát pazar :/ Kedden megyek ultrahangra és jövőhéten felkeresek egy belgyógyászt is. Remélem nálam nem ez van. Már évek óta megy, szakaszokban jön elő, de ez most nem akar múlni, csak erősödni.
2015. jún. 21. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!