Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 4-5 kávé nem sok egy nap alatt?

4-5 kávé nem sok egy nap alatt?

Figyelt kérdés
Én nem kávézom. Akivel ismerkedek, azt mondja nekem, hogy ő napi 4-5-öt megiszik, és hogy az normális. Én erre elmagyaráztam neki, hogy nem, ekkora mennyiségben nem, meg amúgy sem.
2015. jún. 24. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
4-5 kávé az egy napra sok (bár attól is függhet milyet iszik gondolok itt a gyenge instant kávékra) de szerintem max 3-tól nem szabadna többet inni egy nap, de van akinél a 3 is sok.
2015. jún. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ittam én már sokkal többet is. Általában hülyének néztem, aki ez ellen bármilyen kritikával élt. Mostanában nem kávézom rendszeresen, csak ha túlórázni kell vagy ilyesmi. Továbbra is hülyének nézném, ha ebbe bárki beleszólna. Én érzem, hogy mire van szükségem ahhoz, hogy bírjam a napot.
2015. jún. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem szoltam ezert senkinek. De en pl kialszom magam es nincs szuksegem semmi olyanra hogy ebred maradjak. Es nem vagyok mar fiatal sem. Csak nem ertem miert kell olyan sokat inni. Egy ketto nem eleg?
2015. jún. 24. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Pár óra alatt kimegy a hatása, illetve ha valaki hozzá van szokva a koffeinhez, mert rendszeresen kávézik / teázik / kólázik / energiaitalozik, akkor neki többre van szüksége, hogy felpörgesse. A koffeintablettát nem próbáltam, de hallottam már olyanról, aki azt is kávéval öblíti le és él még. :)
2015. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon függ attól,hogy milyen az a kávé. Eleve a kávé fajták koffeintartalma közt is nagy a szórás, aztán az elkészítési mód se mindegy, a pörkölési állapota, stb. Meg, hogy eleve mennyi darált kávéból főzi le azt az adagot. Szóval van az a híg kávé 4-5 csészével amire azt mondom, hogy még aludnék is utána és van olyan is amitől komolyan remegést, izzadást produkálnék. Ha jól van mellette, tud aludni, stb. akkor nem gáz szerintem, prersze elsőre tényleg soknak tűnik
2015. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy kicsit utánanéztem a számoknak :)


Szóval van koffeintabletta ami nem tudom mikor szokták javasolni, de abban azt írja adagolásnak, hogy 1-2 tabletta reggel és délben ami napi 200-400 mg koffeinbevitelt jelent.

Az illy kávé a honlapján közli az adatokat, hogy a kapszulás kávéból ami 6,7 gramm főzött presszókávéban 60 mg koffein van. Tehát ha pl. illy a presszót iszik akkor 6-7 csésze felel meg a 400 mg-os koffeintablettás adagolásnak. De továbbra se tudom milyn kávét iszik az ismerősöd, csak kíváncsi voltam, mennyi az annyi :)

2015. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!